Reklama

Artykuły do tagu: oszczędzanie

PKEE: racjonalne gospodarowanie energią elektryczną to nie tylko oszczędność pieniędzy
Ceny prądu to efekt splotu nakładających się na siebie niekorzystnych czynników ekonomicznych i politycznych. Eksperci Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej twierdzą, że w dającej się przewidzieć przyszłości trudno się spodziewać powstrzymania wzrostu cen energii elektrycznej, nie mówiąc już o ich spadku. Racjonalnym rozwiązaniem jest więc oszczędne gospodarowanie energią tak, by obniżyć jej zużycie.
Badanie: ponad 40 proc. Polaków pod wpływem pandemii chce ograniczać wydatki
42 proc. Polaków pod wpływem pandemii chce ograniczać wydatki, głównie na przyjemnościach: książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Dodano, że równocześnie nie chcą oszczędzać na zdrowiu i wydatkach na zwierzęta.
Badanie: w pandemii przybyło chętnych do oszczędzania na czarną godzinę
Niepewność związana z Covid-19 sprawiła, że przybyło chętnych do oszczędzania na czarną godzinę - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
Jak oszczędzać na zakupach?
Idealne na walkę z jesienną chandrą, na złe dni, czy po prostu na poprawę samopoczucia. Jedyne co nasuwa się na myśl każdej kobiecie to oczywiście zakupy. Największym problemem tej przyjemności są fundusze, które niekiedy ograniczają nasze możliwości i zmuszeni jesteśmy do tego, aby zacząć oszczędzać.
Jak oszczędzać kupując na promocjach
Oszczędzanie najczęściej kojarzy się z „zaciskaniem pasa” i odmawianiem sobie przyjemności. Tymczasem wcale nie musi tak być, ponieważ w dobie internetu pojawiło się mnóstwo możliwości, dzięki którym bez zbytnich wyrzeczeń można naprawdę sporo zaoszczędzić. Taką szansę dają m.in. akcje promocyjne organizowane przez różnego rodzaju sklepy, restauracje czy firmy usługowe. Jak znaleźć najlepsze okazje?
10 sposobów na oszczędzanie energii w Twoim domu
Czy zgadzasz się, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka? Jeżeli tak, to być może zainteresuje Cię informacja, jak znacząco obniżyć koszty energii elektrycznej w Twoim domu, bez konieczności zmienienia się w zupełnie nową osobę? Okazuje się, że często wystarczą drobne zmiany i już mamy w portfelu więcej na przyjemności. Oszczędź na prądzie - na stronie dedykowanej mieszkańcom Piotrkowa poznasz szczegóły oferty korzystnego, tańszego prądu i zapoznasz się ze staranną kalkulacją.
Nowoczesne sposoby oszczędzania na emeryturę
Perspektywa przyszłej emerytury nie napawa optymizmem. Ekonomiści przewidują, że w związku z trwającym kryzysem demograficznym za kilkadziesiąt lat liczba osób po 65. roku życia będzie znacznie wyższa niż liczba osób pracujących na ich utrzymanie w ramach repartycyjnego systemu emerytalnego. W związku z tym trzeba się liczyć z tym, że poziom życia na emeryturze może być w znacznej mierze uzależniony od środków, które uda nam się zgromadzić na własną rękę. Już dzisiaj zacznij odkładać pieniądze na przyszłość. Sprawdź, jak oszczędzać efektywnie!
Na czym nie warto oszczędzać?
Często brakuje nam środków, aby zaspokoić wszystkie nasze bieżące potrzeby. Nie mówiąc o spełnianiu własnych marzeń. Staramy się na wszystkim zaoszczędzić, niestety często rezygnując z tego, co może być najlepszą inwestycja na przyszłość. Planując wydatki na najbliższy miesiąc czy kwartał warto się więc zastanowić, w co najlepiej zainwestować.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat