Wsparcie finansowe w wysokości 400 tysięcy zł przekazane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne Caritasowi Polska, w ramach akcji #WdzięczniMedykom, pozwoliło na wyposażenie 14 placówek medycznych w środki ochrony osobistej oraz kolejnych dwóch w respiratory. To kolejna inicjatywa PSE ukierunkowana na pomoc w przeciwdziałaniu COVID-19. W sumie w tym roku PSE przeznaczyły na ten cel blisko 2 mln zł.
Tegoroczna dyskusja dotycząca chorób wirusowych zdominowana jest oczywiście przez koronawirusa. Nie można jednak zapominać, że Polacy cały czas chorują również na grypę, która może być nie mniej niebezpieczna od koronawirusa, szczególnie dla osób o obniżonej odporności albo borykających się z innymi chorobami. W walce z nią pomóc mogą jednak leki przeciwwirusowe.
Nie odbędzie się zaplanowane na niedzielne popołudnie spotkanie szczypiornistów Piotrkowianina z MMTS-em Kwidzyn. Taką decyzję podjęli przedstawiciele PGNiG Superligi.
Tylko dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu piotrkowskich policjantów udało się uratować życie 26-latka, który targnął się na swoje życie zażywając dużą ilość leków.
Pandemia koronawirusa ujawniła trudności związane z analizowaniem informacji i wyciąganiem z nich wniosków – uważają specjaliści ds. komunikacji biorący udział w dyskusji podczas III edycji Mediów Przyszłości. Konferencja poświęcona współczesnym wyzwaniom dla komunikacji została zorganizowana przez PAP 9 grudnia, tym razem w formule online.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika uruchomiono nowy zbiornik na ciekły tlen. Decyzję o sprowadzeniu i zamontowaniu drugiej takiej instalacji podjęto w związku z dużą ilością pacjentów na oddziale covidowym i trzykrotnym wzrostem zapotrzebowania na tlen.
Dopuszczenie szczepionki do użytku to nie jest jeszcze ten moment na zrzucanie maseczek. To jest dopiero początek długiej drogi do kontroli tej pandemii – powiedział PAP dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Funkcjonariusze Służby Więziennej pomagają osobom zakażonym koronawirusem. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja oddawania osocza przez przedstawicieli więziennictwa. Włączyli się w nią także strażnicy więzienni zatrudnieni w piotrkowskim Areszcie Śledczym.
Szpital tymczasowy w Siedlcach rozpoczyna swoją działalność. Projekt powstał dzięki współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II z myślą o osobach chorych na COVID-19.
Patrol saperski z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, uczestniczył w neutralizacji niewybuchów w województwie łódzkim i mazowieckim. Tylko w tym roku żołnierze zrealizowali ponad 160 interwencji związanych z podejmowaniem i likwidacją śmiercionośnego zagrożenia. Ostatnia miała miejsce na początku grudnia.