Czy automatyka grzewcza pozwoli przeciętnemu Polakowi realnie obniżyć koszty ogrzewania? A jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie kroki warto podjąć, by na co dzień wydawać mniej na ogrzewanie pomieszczeń?
Pan Waldemar 12 lat temu przeprowadził się z bloku przy ul. Norwida do kamienicy przy Garncarskiej 13. Budynek przeszedł imponującą metamorfozę, jego elewacja ozdabia piotrkowskie Podzamcze. Przy okazji zamontowano instalację centralnego ogrzewania. Miało być lepiej, wygodniej, czyściej. Na pewno jest drożej. I to – jak twierdzą lokatorzy – dwa razy drożej.
Mieszkańcy z terenu Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i pozostałych części miasta, coraz częściej zgłaszają naszej redakcji, że w blokach zaczyna robić się zimno i cały czas nie zostało uruchomione ogrzewanie.
Rozliczenie za miniony sezon grzewczy lokatorzy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Słowackiego w Piotrkowie zazwyczaj otrzymywali na początku lipca. Tymczasem mamy już połowę sierpnia, a pracownicy nawet nie zdążyli spisać odczytów z podzielników kaloryferów. Z czego to wynika?
Mieszkańców Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czekają niebawem podwyżki. W górę pójdą opłaty za ciepło i za wodę.
Masz w swoim domu lub mieszkaniu zamontowane grzejniki? W takim razie zachęcamy cię do udziału w krótkim, internetowym badaniu dotyczącym ich pracy oraz kosztów ogrzewania. Jeśli odpowiesz na pytanie dodatkowe znajdujące się na końcu ankiety, możesz wygrać jeden z trzech praktycznych zestawów gadżetów z logo TECH Sterowniki. Odpowiedzi zbieramy do 15 marca!
Noclegownia przy ulicy Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim otrzymała dodatkowy budynek, w którym kiedyś znajdowało się laboratorium, osoby potrzebujące będą mogły się tam ogrzać i napić czegoś ciepłego.
Rozpoczął się sezon grzewczy. Straże miejskie oraz inne uprawnione organy prowadzą kontrole palenisk na terenach miast naszego regionu. Interwencje podejmowane są m.in. w oparciu o zgłoszenia od mieszkańców i z inicjatywy własnej strażników.
Kominiarze wspólnie z piotrkowskim magistratem i strażą miejską pokazywali mieszkańcom w jaki sposób można oszczędzić na opale i przy okazji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to w ramach czwartkowej akcji przeprowadzonej w Rynku Trybunalskim.
Czujemy się oszukani! - to słowa wielokrotnie powtarzane przez mieszkańców bloku przy ul. Próchnika w Piotrkowie. Chodzi o wymianę ogrzewania w mieszkaniach, na które Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaciągnęła kredyt. Mieszkańcy mieli po 5 latach płacić mniej, tymczasem lata lecą, a opłaty wcale nie idą w dół.