Realizują swoje pasje. Zdobywają nagrody w tańcu, który jest dla nich wszystkich. Nie zamykają się w czterech ścianach, ale próbują coś robić. Podopieczni Mateusza Szałańskiego, tancerze na wózkach inwalidzkich, mają na swoim koncie wiele nagród. Ostatnio odnieśli sukces w GAR Dance we Wrocławiu.
W miniony weekend w Domu Weselnym „Przy Patykach” odbył się Karnawałowy Bal Dobroczynny zorganizowany po raz XV przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie. Dochód z balu, Loterii Fantowej, sprzedaży obrazów w wysokości 5500 zł przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Integracyjnego Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Zelowie.
Czy udział osób niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej w Piotrkowie w przedreferendalnej pikiecie w obronie prezydenta Chojniaka mógł pogorszyć ich stan zdrowia? Bada to prokuratura.
Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne „Szansa” zaprasza rodziców dzieci z niepełnosprawnością, pedagogów, nauczycieli, terapeutów, pracowników placówek dla dzieci z niepełnosprawnością oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w Dniach Otwartych, które odbędą się w ramach obchodów 20-lecia istnienia naszego Centrum.
Nie milkną kontrowersje wokół pikiety zorganizowanej przez zwolenników urzędującego prezydenta miasta.
"Zdobywamy Górę Kamieńsk" czyli impreza sportowo-integracyjna w najbliższą niedzielę. - Po raz pierwszy w historii na ponad trzykilometrowej trasie stanie grupa osób niepełnosprawnych - mówi Grzegorz Gryczka, pomysłodawca imprezy.
„Tutaj nie można przejechać szerszym wózkiem, wyminąć się z innymi pieszymi. Teraz chodnik modernizowali i nikt tego poprawił, tylko jeszcze zwęził. Chyba ludzie nie będą tędy przechodzić, tylko Słowackiego” - mówią piotrkowianie, którzy narzekają na efekty remontu fragmentu Wojska Polskiego.
Wprawdzie pogoda nieco pokrzyżowała plany i oficjalnego rozpoczęcia wspólnych treningów biegaczy z piotrkowskiego klubu “Endorfina” i niepełnosprawnych dzieci nie było, ale nieoficjalny, pilotażowy trening się odbył, i to całkiem udanie.
Niewielu pasażerów (na przykład PKP) wie, że osoby posiadające dysfunkcję ruchu, mogą prosić przewoźnika o pomoc w dostaniu się do np. pociągu. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić to poinformowanie o tym przewoźnika minimum 48 godzin przed planowaną podróżą.
Wprawdzie pogoda nieco pokrzyżowała plany i oficjalnego rozpoczęcia wspólnych treningów biegaczy z piotrkowskiego klubu „Endorfina” i niepełnosprawnych dzieci nie było, ale nieoficjalny, pilotażowy trening się odbył, i to całkiem udanie.