Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który jest lokatorem zarządzanego przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego budynku i który boryka się z pewnym problemem. Jego mieszkanie od jakiegoś czasu "zjadają" szczury. Winą za ten stan rzeczy obarcza własnie TBS.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Wtedy to zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat, a od początku lat 90. akcja prowadzona jest także w Polsce. W naszym kraju papierosy pali – niestety! - 8 mln osób.
Spodnie narciarskie to niezbędny element wyposażenia każdej osoby, która planuje aktywny wypoczynek w górach. Spodnie zaprojektowane specjalnie do narciarzy chronią przed wiatrem, chłodem i wilgocią i doskonale sprawdzają się podczas nieprzewidywalnej zimowej aury. Jednak spodnie narciarskie poza funkcjonalnością mogą być także modne i stylowe. Jak wybrać odpowiednie?
„W labiryncie duszy” - to tytuł wystawy fotografii Tomasza Lenarczyka, której to wernisaż odbędzie się w czwartek w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.
Zespół Roberta Grzesiuka pokonał w Zgierzu tamtejszego Borutę 2:1 (1:0). Zwycięstwo piotrkowskiej drużynie w ostatnim meczu tej rundy zapewnił Krystian Wojtczak, który zdobył dwie bramki.
13 bramek więcej zdobyły szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin podczas sobotniego meczu z Piotrcovią, podczas ostatniego ligowego spotkania w tym roku nasze piłkarki były wyraźnie słabsze od rywalek, które ostatecznie zwyciężyły w Hali Relax 32:19 (16:9).
Rozpoczyna się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych "Trybuna Teatru". Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 - 17 listopada 2019 r w sali widowiskowej piotrkowskiego MOK-u. Główną atrakcją będzie koncert pt. „10 sekretów Marylin Monroe” w wykonaniu Sonii Bohosiewicz.
Otwarcie nowoczesnego obiektu sportowego odbyło się w piątek w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie. Powstały tam m.in. hala sportowa, siłownia, sauna, sale dydaktyczne, z których korzystać będą funkcjonariusze odbywający tam szkolenia. Obiekt był budowany m.in. przez osadzonych.
Żeby obejrzeć zmagania żużlowców nie trzeba będzie jechać do Łodzi, ponieważ niebawem będą oni rywalizować w Tomaszowie Mazowieckim, ale...nie na żużlu.
Młodzi zawodnicy Piotrkowianina wygrali XVI Memoriał Waldka Hyżego - byłego bramkarza Anilany Łódź. Turniej zorganizowano w hali łódzkiej drużyny. Piotrkowianie wygrali wszystkie mecze.