Wszywka alkoholowa jest coraz bardziej popularną metodą w leczeniu uzależnienia od alkoholu w Warszawie. Wiele osób, które zmagają się z problemem alkoholizmu, szuka skutecznych i długotrwałych rozwiązań. Właśnie dlatego wszywka alkoholowa zyskuje na popularności, szczególnie w dużych miastach jak Warszawa, gdzie dostęp do klinik i specjalistów jest szeroki. Kliniki leczenia alkoholizmu w Warszawie oferują różnorodne metody terapii, w tym wszywki alkoholowe, które pomagają pacjentom w walce z nałogiem.
Wszywka alkoholowa, potocznie nazywana esperalem, to skuteczna metoda walki z alkoholizmem, która polega na wszyciu pod skórę tabletek zawierających substancję disulfiram. Zabieg ten jest realizowany przez wykwalifikowanego lekarza chirurga, który po znieczuleniu miejscowym dokonuje niewielkiego nacięcia w okolicy pośladka, a następnie wszczepia tabletki. Substancja zawarta w esperalu działa blokująco na enzym odpowiedzialny za metabolizowanie alkoholu w organizmie. Działanie to trwa od 8 do 12 miesięcy i jest zależne od ilości zaimplantowanych tabletek, której decyduje lekarz, biorąc pod uwagę indywidualny stan pacjenta.
Mój partner jest uzależniony od alkoholu i chociaż był dwukrotnie na terapii, to zdarzają mu się „wpadki”. Od lekarza usłyszał, że jego leczenie można wesprzeć lekami hamującymi głód alkoholowy. Jak one działają i czy są bezpieczne dla zdrowia? - pyta Anna
W gminie Łęki Szlacheckie będzie można wziąć udział Tygodniu Profilaktyki, poświęconym uzależnieniom behawioralnym dzieci i młodzieży. Specjaliści będą omawiać problem zbyt częstego korzystania z telefonu czy komputera, ale też uzależnienia od portali społecznościowych i gier komputerowych.
Zazwyczaj zaczyna się od remontu mieszkania, domu. Potem okazuje się, że potrzebny jest nowy telewizor, sprzęt AGD, pralka. Później pojawiają się kolejne potrzeby – wyjazd na zagraniczne wakacje, markowe ciuchy… Po kilku miesiącach okazuje się, że mamy kilka pożyczek w parabankach, o których nic nie wie współmałżonek. Zaczyna się życie w strachu, a bywa i tak, że pojawiają się myśli o odebraniu sobie życia.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Wtedy to zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat, a od początku lat 90. akcja prowadzona jest także w Polsce. W naszym kraju papierosy pali – niestety! - 8 mln osób.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalski informuje, że 15 listopada 2018 roku obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
W trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto obchodzone od ponad 30 lat ma na celu uświadomienie społeczeństwa o szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.
W czwartek (17 XI) obchodzić będziemy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Wtedy to zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień.