Interesujące opowieści oraz dotąd nieznane historie o Piotrkowie mogli usłyszeć licznie zgromadzeni mieszkańcy w piotrkowskiej mediatece. To w tym miejscu w piątkowy wieczór (29.12) odbyła się promocja książki „Browar F. Braulińskiego w Piotrkowie”, nad którą pracowała Agnieszka Szóstek wraz z potomkami rodzin tworzących najsłynniejszy piotrkowski browar: Zygmunta Jacka Ditrycha oraz Macieja Ditrycha.
Rodzina na start. Pod takim hasłem w piotrkowskiej mediatece odbyła się konferencja zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pod patronatem prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Organizatorzy spotkania podkreślają, że problem z brakiem chętnych na zostanie rodzicem zastępczym jest duży.
„Goya. Śladami mistrza" - to tytuł kolejnego filmu, jaki zostanie wyświetlony w kinie studyjnym "PIKSEL". Seans zaplanowano w czwartek o godz. 18.00. Bilety już w sprzedaży.
Ma wielkość puszki od napoju, ale naszpikowana jest nowoczesnymi technologiami. Kiedy już powstanie, będzie wystrzelona przez rakietę w kosmos na wysokość 2,5 kilometra. Mowa o CanSat, czyli sondzie kosmicznej budowanej przez piotrkowskich nastolatków.
Mariusz Koperski spotkał się z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. Pisarz, dziennikarz i literaturoznawca, który urodził się właśnie w Piotrkowie, od lat mieszka na Podhalu. Jest twórcą m.in. poczytnej "Zakopiańskiej powieści kryminalnej".
Przed Mediateką 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim można już oglądać wystawę pt. "Sportowcy dla niepodległej - KATYŃ". Ekspozycja znajdująca się przed budynkiem, przedstawia m.in. historię zbrodni katyńskiej, jej ofiary oraz walkę o prawdę i pamięć.
Dwa piotrkowskie chóry, setki mieszkańców miasta i regionu, nowoczesne wnętrza mediateki i wyjątkowe dla historii Polski pieśni - tak wyglądało miejskie rozpoczęcie obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości.
Mariusz Koperski napisał kolejną książkę. Tym razem urodzony w Piotrkowie, a mieszkający od 20 lat na Podhalu, autor wydał książkę "Pasja Mateusza". 17 listopada w mediatece zaplanowano promocję powieści.
Kabareciarz spotka się z najmłodszymi w Piotrkowie. Tomasz Nowaczyk, współzałożyciel kabaretu Czesuaf i autor książek dla najmłodszych, przyjedzie do piotrkowskiej Mediateki 800-lecia.
Mieszkańcy Piotrkowa już od środy (18.10) mogą zapoznawać się z wystawą 'Historia dokumentem pisana”. Ekspozycja opracowana jest przez sieć Archiwów Państwowych, która wędruje po polskich miastach od sierpnia ubiegłego roku. Teraz przyszedł czas na Piotrków.