Mediateka otwiera się na kulturalne pomysły mieszkańców

Strefa FM Poniedziałek, 19 lutego 20247
Mediateka 800-Lecia zaprasza czytelników do zgłaszania projektów koncertów i wydarzeń kulturalnych. Najciekawsze pomysły zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.
fot.: MBP w Piotrkowie Trybunalskim fot.: MBP w Piotrkowie Trybunalskim

Pieniądze na realizację pomysłów przeznaczone są z projektu "Blisko", stworzonego dzięki Narodowemu Centrum Kultury. Cała pula to 22 tys. zł.

To są pomysły na działania związane z kulturą, rekreacją, spędzaniem wolnego czasu. I to są pomysły każdego, każdy może taki pomysł zgłosić. Często się zdarza, że przychodzą do nas czytelnicy i mówią "fajnie, gdybyście coś zrobili, fajnie gdyby ktoś do was przyjechał". Czytelnicy widzą swoje szanse i możliwości, które możemy realizować. I teraz ogłaszamy konkurs na ich pomysły - mówi Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Wszelkie wydarzenia kulturalne mogą być o charakterze rozrywkowym.

Mówimy na przykład o koncertach, warsztatach, spotkaniach. Szukamy czegoś, co wyjdzie naprzeciw naszych mieszkańców. To wszelkiego typu działania, które noszą znamiona kulturalne, oświatowe i edukacyjne - dodaje Agnieszka Kitowska z MBP w Piotrkowie.

 

Wnioski w formie papierowej na projekty można składać do 29 lutego 2024 roku. Zostaną one rozpatrzone przez komisję, składającą się z pracowników mediateki, partnerów projektu oraz mieszkańców. Projekty będą realizowane od 1 kwietnia do końca września tego roku.

Trzeba napisać wniosek, wszystkie niezbędne dokumenty są na stronie mediateki. Trzeba go poprawnie wypełnić i wziąć pod uwagę koszty i całą organizację wydarzenia. Projekty zostaną sfinansowane z projektu Blisko, w ramach którego są realizowane inicjatywy oddolne. Założyliśmy, że zrealizujemy dwa najlepsze projekty - dodaje Agnieszka Kitowska.


Po więcej informacji w sprawie projektu pracownicy zapraszają do punktu informacyjnego, znajdującego się w Mediatece 800-lecia, który jest dostępny dla mieszkańców w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 20.00.

 

 

autor: Filip Zieliński

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wyborca. ~Wyborca. (Gość)21.02.2024 08:20

Ta placowka nie ma zapotrzebowania w Piotrkowie, stad mlodzi uciekaja. Starsi nawet nie spluna w tamta strone. Trzeba niby zachecic. Sam jedz jak oj.... wyborciw.

10


go?ć_mmm ~go?ć_mmm (Gość)19.02.2024 23:22

Dziwne - dostali pieniądze i nie wiedzą na co.

20


dor. ~dor. (Gość)19.02.2024 12:19

Postawiono nadmiarową landarę a teraz na siłę szuka się obłożenia.

84


XBA ~XBA (Gość)19.02.2024 13:19

Jak na razie to trudno się tam do niej dostać. Tylko grupy zorganizowane. Czy tak to ma funkcjonować?

81


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat