Artykuły do tagu: lsk

Czy polscy socjaliści to komuniści?
Wrzucanie do jednego worka w dzisiejszych czasach socjalizmu i komunizmu jest błędne. Społeczeństwo polskie jest zmanipulowane tymi pojęciami, bowiem stawia się znak równości między tymi dwoma różnymi prądami dziejowymi w ruchu robotniczym, niemożliwymi do pogodzenia z sobą.
Piotrkowianin w 1/8 finału Pucharu Polski
Ogromnych emocji dostarczyli kibicom szczypiorniści Olimpii MEDEX Piekary Śląskie i Piotrkowianina w rozegranym w środę meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Ostatecznie piotrkowski zespół zwyciężył 32:31, choć przez dużą część spotkania pachniało niespodzianką. W 1/8 finału Piotrkowianin zagra z Górnikiem Zabrze.
Jak na co dzień chronić się przed smogiem?
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
Tłumy na premierze
Na tę publikację miłośnicy i znawcy dziejów Piotrkowa czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera wydawnicza „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity Witanowskiego. Rękopis najsłynniejszego piotrkowskiego regionalisty odczytał i przygotował do druku Piotr Głowacki.
Przyczepa z martwymi sarnami na ulicach Piotrkowa [AKTUALIZACJA]
Martwe zwierzęta niemal wysypywały się z przyczepy samochodu, który pojawił się w Piotrkowie w okolicach Placu Litewskiego. Zdjęcie, które to ukazuje, zamieścił na facebookowej grupie jeden z mieszkańców miasta. Polski Związek Łowiecki zapewnia jednak, że nie doszło do złamania prawa.
Wyróżnienie dla Jacka Sokalskiego
Jacek Sokalski, piotrkowianin, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury otrzymał wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa jako podziękowanie za współpracę ŁDK w realizacji projektu „Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce”. Od 2014 roku Łódzki Dom Kultury wraz z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi koordynuje Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie łódzkim.
8 mln z BO na inicjatywy obywatelskie
Pieniądze przeznaczone na zadania z budżetu obywatelskiego powiększą się z 5 do 8 milionów zł. Ich podział uzależniony będzie przede wszystkim od liczby mieszkańców oraz powierzchni powiatu każdego subregionu. Prawdopodobnie każdy z nich otrzyma ponad 1 milion zł.
Milczący protest w centrum Piotrkowa
Z zasłoniętymi ustami i oczami stali przez 20 minut w centrum Piotrkowa, trzymając kartki z napisem „Skradziona sprawiedliwość”. Dziesięcioro piotrkowian protestowało w niedzielę przeciwko polityce rządu.
Pamiętaj o babci i dziadku!
21 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci. Tego dnia wnuki obdarowują i składają życzenia swoim babciom. Dzień Babci w Polsce obchodzimy od ponad 50 lat, a rozpropagować miał go tygodnik „Kobieta i Życie”, za jego przykładem poszedł „Express Poznański”, a także „Express Wieczorny”. 22 stycznia będziemy z kolei obdarowywać naszych dziadków.
Więzienie za przekręcanie
Pięć lat więzienia - tyle będzie grozić kierowcy zlecającemu przekręcenie licznika w samochodzie. Mechanikowi, który podejmie się wykonania tej czynności też. To nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat