„Radio i telewizja publiczne oraz prywatne. Czy to są wolne media?” – to temat spotkania zorganizowanego w poniedziałek w Piotrkowie przez Klub Obywatelski. Uczestniczyli w nim: Krzysztof Luft (b. rzecznik premiera Jerzego Buzka, b. członek KRRiTV), Przemysław Szubartowicz (b. dziennikarz Polskiego Radia) i Elżbieta Radziszewska (posłanka PO).
Na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi kolejne ugrupowanie dyskretnie odkrywa karty. Bardzo dyskretnie.
Samorządy województwa łódzkiego i Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie wyremontują budynek przy ul. Wojska Polskiego 2, w którym kiedyś mieścił się szpital. Nieruchomość to własność województwa, niszczała przez lata. Remont potrwa do końca 2019 roku, później przeniesie się tam m.in. Biblioteka Pedagogiczna.
W mieście nie ma prestiżowej uczelni, młodzi ludzie uciekają więc z Piotrkowa zaraz po maturze. Mogą wrócić po skończeniu studiów, pytanie tylko, czy jest po co? O tym, dlaczego średnie i małe miasta wymierają i tak naprawdę nie mają szans na rozwój pisała w zeszłym tygodniu „Gazeta Wyborcza”. Czy do tego grona należy również Piotrków Trybunalski?
Młodzi tancerze z całej Polski przyjechali w niedzielę do Piotrkowa, aby zmierzyć się w turnieju tanecznym. To wszystko za sprawą VII Piotrkowskiej Panoramy Tanecznej "O złotego Piotrka". Zawody rozpoczęły się o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Sienkiewicza 16.
Od czwartku w Sulejowie trwa zgrupowanie kadry Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Sportowcy przygotowują się do Międzynarodowego Turnieju w Kazachstanie. Mężczyźni udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych i pomimo różnych dysfunkcji, poświęcają się pasji.
Wielu kibiców z naszego regionu kibicowało polskiej reprezentacji podczas meczu towarzyskiego Polska – Chile jaki został rozegrany w piątek w Poznaniu. Podopieczni Adama Nawałki zremisowali z południowoamerykańskim rywalem 2-2. Przypominamy, że mecze Polaków na MŚ w Rosji będzie można oglądać w Strefach Kibica w Piotrkowie i Sulejowie.
Prawie połowa Polaków akceptuje tzw. klapsa jako metodę wychowawczą. - To coś nie jest żadną metodą wychowawczą - grzmiał w radiowym Maglu rzecznik praw dziecka.
Tematem numer 1 w najbliższych dniach, a nawet tygodniach, będzie futbol. Jak zaprezentuje się nasza reprezentacja na rosyjskim mundialu, wyjdziemy z grupy czy nie, a może powalczymy o medal? - to pytania, na które odpowiedzi poznamy dopiero w lipcu. Natomiast we wtorkowym Maglu zapytano, kto jest polskim piłkarzem wszech czasów.
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.