Ponad 200 kobiet wzięło udział w zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie imprezie z okazji 8 marca. Co ciekawe panie świętowały w Dniu Mężczyzny. Atrakcji nie zabrakło: były pokazy barmanów, karaoke, konkursy a na zakończenie wspaniały koncert zespołu ŁZY.
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II trafiły w piątek do Piotrkowa.
Dobiegają końca prace przy remoncie elewacji czternastowiecznych miejskich murów obronnych klasztoru Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie.
Dawny klasztor Panien Dominikanek w ramach projektu Centrum Idei ku Demokracji jest ciągle modernizowany. Istniejące zabudowania będą dostosowane do pełnienia funkcji kulturalnych dla dobra rozwoju i zaspokojenia potrzeb mieszkańców miasta i regionu piotrkowskiego. W środę prace przerwano – specjalnie na uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Centrum Idei ku Demokracji.
Rozpoczęto od mszy świętej w kościele na Podklasztorzu. Potem przyszedł czas na ceremoniał dożynkowy. Symboliczny bochen chleba od rolników przyjął, pokroił i podzielił Stanisław Cubała (starosta piotrkowski), jeden z gospodarzy dzisiejszego święta. - Nie każdy może być rolnikiem. Ziemi nie da się oszukać, bo jak się nie posieje, to nic nie wyrośnie - mówił gospodarz powiatu.
"Planeta Małego Księcia" - nowa propozycja Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim opracowana z myślą o młodych użytkownikach BPP.
Od 8 do 15 września potrwa akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. W tym czasie powinniśmy ograniczyć wycieczki do lasu.
Co kryje się w podziemiach placu pofranciszkańskiego? Tego nikt nie wie. Wiadomo, że setki lat temu stały tam klasztor i kościół Franciszkanów. Jedno jest też pewne - jeśli miasto chce tam postawić nowy gmach biblioteki, musi sprawdzić, co ukryte jest pod ziemią, czyli przeprowadzić badania archeologiczne. - Bo to, co jest pod ziemią, jest zabytkiem - mówi kierownik piotrkowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
Niewiele zachowało się pamiątek po piotrkowskim klasztorze Franciszkanów. (...) Kres XVII-wiecznej budowli położyły naloty Luftwaffe we wrześniu 1939 roku…
Podczas biesiady odbędzie się prezentacja i degustacja średniowiecznego jadła przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Sulejów. Aby stworzyć klimat dawnych czasów w murach Opactwa Cystersów odbędą się, w aranżacji obozu rycerskiego, pokazy walk rycerskich, warsztaty rzemieślnicze, gry i zabawy plebejskie. A wszystko odbędzie się 15 sierpnia.