Artykuły do tagu: imgw

Synoptyk IMGW: poniedziałek z temperaturą do 23 stopni
Poniedziałek w większości kraju będzie pogodny i stosunkowo ciepły - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 23 na południowym zachodzie kraju.
IMGW: chłodny początek tygodnia; od środy nieco cieplej
Na początku tygodnia pozostaniemy w masach chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego. Od środy zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu - przekazał w poniedziałek IMGW.
Synoptyk IMGW: niedziela pod znakiem ładnej pogody
Niedziela zapowiada się jako dzień słoneczny w znacznej części kraju i bez opadów deszczu. Jednak jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, noc z niedzieli na poniedziałek będzie już chłodna.
Synoptyk IMGW: w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane; temperatura od 17 do 24 st. C
W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane; jedynie na północy wzrastające do dużego - poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Anna Woźniak. Termometry pokażą od 17 st. C na północy kraju do 24 st. C na południowym zachodzie.
Synoptyk IMGW: sobotni poranek - poza wschodnią Polską - pogodny, ale później więcej chmur
Sobotni poranek raczej w miarę pogodny, choć w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać; wyjątek to wschodnia Polska, gdzie rankiem będzie więcej chmur - prognozuje w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Sobota będzie cieplejsza niż piątek, ale temperatura nie przekroczy 20 st. C.
IMGW: poniedziałek ciepły, ale burzowy i z opadami deszczu
Poniedziałek zapowiada się ciepły, jednak w całym kraju możliwe już będą opady deszczu - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. We wtorek spodziewane jest znaczne ochłodzenie.
We wrześniu dobra pogoda dla grzybiarzy
Końcówka lata i początek jesieni będą jeszcze ciepłe, a opady w normie. Myślę, że grzybiarze powinni być zadowoleni – mówi PAP meteorolog i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.
Synoptyk IMGW: czwartek będzie ciepły, mogą wystąpić przelotne opady deszczu
W czwartek przelotne opady deszczu mogą wystąpić na północy i północnym-wschodzie kraju. W pozostałej części kraju będzie sucho, pogodnie, z wiatrem słabym lub umiarkowanym. Termometry pokażą od 21 do nawet 27 stopni - podała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB.
Synoptyk IMGW: poniedziałek będzie dość pogodny z temperaturą do 25 st. C
W poniedziałek na północy i północnym wschodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a w pasie północnym - od Pomorza Zachodniego po Podlasie lokalnie możliwe są burze - poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Na pozostałym obszarze ma być pogodnie z temperaturą do 25 st. C.
Synoptyk IMGW: poniedziałek burzowy; możliwy grad i wiatr do 80 km/h
W poniedziałek w kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze - powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik. W czasie najsilniejszych z nich spaść może 40 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. Spaść może także niewielki grad.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat