Każdy pretekst jest dobry, by spędzić czas twórczo i kreatywnie. Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie oraz galeria decoupage „Rękodzielnia” będą burzyć stereotyp czerwonego goździka z okazji Dnia Kobiet i jednocześnie zachęcać piotrkowianki do aktywnego, rozwijającego spędzania czasu, pielęgnowania pasji rękodzielniczych i poznawania rzemiosła artystycznego (tym razem wyjątkowo nieczytelniczych).
Temperatury sięgające minus 20 stopni to dla bezdomnych prawdziwy koszmar. Mimo to w noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie są jeszcze wolne miejsca. Schronienie, po dostawieniu łóżek, może tam znaleźć nawet 70 osób. - W tej chwili mamy na liście 40 osób. Jest jeszcze miejsce. Dzisiaj mają trafić do nas następne dwie osoby. Nikogo nie zostawimy bez pomocy – mówi Elżbieta Gańczak, kierownik noclegowni.
Prawdopodobnie będzie porozumienie pomiędzy handlującymi spod „Kwadratu”, a władzami miasta w sprawie utworzenia w tym rejonie miasta mini targowiska.
Wszystko wskazuje na to, że uczniowie miejscowego gimnazjum skorzystają z obiektu jeszcze w tym roku szkolnym.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim od wielu lat realizuje w ramach swojej działalności przedsięwzięcia i programy o charakterze ekologicznym. Jest również patronem medialnym kocich adopcji, dlatego nie przeszła obojętnie obok propozycji włączenia się w akcję prozwierzęcą "Nakarm kociaka".
Przez 15 lat zespół "Przygoda" stanowił rozśpiewaną i roztańczoną wizytówkę miasta. Przez jego szeregi przewinęło się ponad 60 dziewcząt.
To była naprawdę wielka „Przygoda”... Spotkanie po latach, wspólny występ i gromkie brawa. W sobotni wieczór piotrkowski Miejski Ośrodek Kultury był przepełniony. Choć był to występ na małej scenie, zachwycona publiczność kilka razy prosiła o bis.
Kolejne spotkanie ze sztuką w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie.
Kupcy spod „Kwadratu” zjawili się na środowej sesji Rady Miasta.
Radny Jan Dziemdziora domaga się zwołania nadzwyczajnej sesji Redy Miasta w sprawie utworzenia targowiska przy Belzackiej w Piotrkowie.