Advertisement

Artykuły do tagu: gitara

Bezpłatne warsztaty muzyczne w MOK-u
„Rockowanie. Grammy Maanam" to cykl bezpłatnych warsztatów muzycznych, które odbędą się w 4 miastach województwa łódzkiego m. in. w Piotrkowie i Radomsku. Już po raz trzeci organizuje je Łódzki Dom Kultury. W każdym mieście potrwają one po 2 dni, a ich zwieńczeniem będzie koncert finałowy uczestników, podczas którego zagrają utwory legendarnej formacji Marka i Kory Jackowskich
Ostatni koncert 50 dni Muzyki Kameralnej
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert gitarowo - fortepianowy pt.: „Muzyczne echa Hiszpanii i Włoch na 88 klawiszy i 6 strun”.
Młody piotrkowski talent wystąpi w Centrum Idei
W najbliższy piątek 23 września o godz. 18.30 w Centrum Idei Ku Demokracji odbędzie się koncert gitarowy Oskara Strukiel-Piotrowskiego.
Recital gitarowy w piotrkowskim Muzeum
W salach piotrkowskiego Muzeum wystąpił w sobotę Oskar Strukiel. Młody gitarzysta jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim w klasie magistra Mirosława Drożdżowskiego. Pobierał lekcje u wielu wirtuozów gitary klasycznej, m.in. u Pavla Steidla, Gabriela Bianco, Alexisa Muzurakisa, Marcina Dylli i Łukasza Kuropaczewskiego.
Piotrkowianin laureatem międzynarodowego konkursu
Pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Jaremy Klicha zdobył piotrkowianin Oskar Strukiel-Piotrowski - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie.
Piotrkowianie w największej gitarowej orkiestrze świata
Grupa piotrkowian uczestniczyła w Gitarowym Rekordzie Guinnessa. Wraz z rzeszą innych gitarzystów z całej Polski wykonali na wrocławskiej Pergoli utwór "Hey Joe" legendarnego gitarzysty Jimmy'ego Hendrix'a. Co prawda nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, czyli 7334 uczestników, ale liczyła się wspaniała atmosfera i dobra zabawa. W tym roku zarejestrowało się 5003 gitarzystów.
Kolejny sukces uczniów PSM
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Weronika Kaźmierczak – skrzypce i Damian Kuśmierczyk – gitara zajęli drugie miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie „ Gitara w Muzyce Kameralnej”, który odbył się w Tychach.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat