Samorządowcy województwa łódzkiego przygotowali 29 nowych linii autobusowych, które zostaną zgłoszone do dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. - 12 sierpnia mija termin składania wniosków o dofinansowanie wznawianych albo tworzonych na nowo linii komunikacji autobusowej w miejscach, gdzie ich brakowało. Przedstawimy nasze propozycje wojewodzie i mam nadzieję, że spotkają się one z aprobatą – zapowiedział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Wakacyjne teatrzyki, rodzinne festyny plenerowe, to tylko część atrakcji, które przygotowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim dla mieszkańców. Tradycyjnie młodzi piotrkowianie na brak letnich zajęć nie mogą narzekać.
W Piotrkowie i regionie odnotowano przypadki pacjentów zakażonych lekoopornymi szczepami bakterii. Tymczasem z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej przepisywali antybiotyki bez wykonania odpowiednich badań mikrobiologicznych. Mało tego, otrzymywali je pacjenci, których zakażenia były spowodowane wirusami. Przyczyną powstawania lekooporności jest nadużywanie i niewłaściwe stosowanie antybiotyków.
Do pierwszego doszło w Strzałkowie, w powiecie radomszczańskim. Jak podają reporterzy telewizji NTL Radomsko, w piątek, ok. godziny 22.25, 22- latek, który jechał volkswagenem golfem ulicą Reymonta, nagle, na prostym odcinku drogi, zjechał na pas dla pojazdów jadących z naprzeciwka i zderzył się z fordem focusem, którym kierowała 34- latka. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Posiadał zakaz kierowania pojazdami. Z kolei w sobotę rano w Smardzewicach w powiecie tomaszowskim kierowca najechał na leżącego na ulicy mężczyznę, który jak się okazało nie żyje. Nie wiadomo jednak, czy żył w momencie najechania, ustalają to policjanci.
Kolejna kilkudziesięcioosobowa grupa zwiedziła w sobotę przed południem piotrkowskie podziemia. Ta wycieczka, organizowana przez pracowników piotrkowskiego Centrum Informacji Turystycznej, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, jeśli ktoś ich jeszcze nie wiedział, koniecznie musi się tam udać.
Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Województwa Łódzkiego odwołał Jacka Sokalskiego z funkcji dyrektora Łódzkiego Domu Kultury.
Lato to świetny czas na spotkania w gronie rodzinnym lub imprezy z przyjaciółmi. Długie, ciepłe wieczory zachęcają do siedzenia na dworze, a sezonowe owoce, warzywa oraz możliwość ustawienia grilla sprawiają, że o wiele chętniej spotykamy się wówczas w ogrodzie lub na tarasie. W jaki sposób możesz dodatkowo osłodzić takie spotkanie? Wybierz sosy słodkie, np. wspaniały sos czekoladowy lub inne pyszne dodatki.
W szybkim tempie rośnie liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS. W województwie łódzkim przez ostatnie pół roku przybyło nam ponad 7 tys. ubezpieczonych cudzoziemców, głównie za sprawą obywateli Ukrainy. W województwie łódzkim mamy niemal 44 tys. wszystkich obcokrajowców pozostających w ubezpieczeniu społecznym, 81% z nich to obywatele Ukrainy.
W czwartek 8 sierpnia policjanci ruchu drogowego przeprowadzą w całym kraju akcję pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Cel główny to troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Mieszkanie w centrum miasta z całą pewnością wiąże się z wieloma zaletami, ale nie brakuje również wad. Coraz więcej osób decyduje się na opuszczenie miejskiego zgiełku, wybierając domy znajdujące się na przedmieściach. Jest to ucieczka od dużych aglomeracji na tereny podmiejskie. Oczywiście wówczas należy liczyć się z koniecznością pokonywania większej ilości kilometrów, co zajmuje więcej czasu, ale nadal dla wielu dom pod miastem wydaje się być bardziej atrakcyjny niż mieszkanie w centrum. Jakie płyną zatem korzyści z takiego rozwiązania i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?