W 2016 roku na drogach woj. łódzkiego doszło do 4218 wypadków drogowych to niestety o 220 więcej niż w 2015 roku. Pozytywnym trendem jest zmniejszająca się liczba ofiar śmiertelnych. W 2016 roku na drogach województwa łódzkiego zginęło 214 osób to o 23 mniej niż w 2015.
Ile osób jeszcze musi zginąć na drodze krajowej nr 12 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Sulejowem, by ktoś wreszcie zadbał o bezpieczeństwo uczestników ruchu? - pyta burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. Statystyki są zatrważające.
Wśród 238 skontrolowanych wszyscy byli trzeźwi. Poranne działania policjantów z piotrkowskiej drogówki prowadzone były wspólnie z dzielnicowymi. Patrole zmotoryzowane wystawiono na drogach wjazdowych i wyjazdowych Piotrkowa Trybunalskiego.
Miniony weekend na drogach naszego regionu był wyjątkowo niespokojny. Oprócz wypadków w Przygłowie i Moszczenicy, doszło także do zdarzenia drogowego między Tychowem a Biskupią Wolą (gmina Czarnocin).
Dotychczasowy naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie nadkomisarz Krzysztof Szymański został przeniesiony do KPP w Kutnie. Szymański powołany został na stanowisko komendanta tamtejszej jednostki.
Już ponad 20 praw jazdy zatrzymali w tym roku piotrkowscy policjanci. Uprawnienia czasowo stracić można za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 kilometrów na godzinę.
Na ulicy Opoczyńskiej w Tomaszowie policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który w terenie zabudowanym jechał 135 km/h.
W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” piotrkowska policja uruchomi telefon zaufania. 3 września w godzinach 10.00 - 12.00 wszyscy, którzy zadzwonią pod numer 44 647 94 17, będą mogli przekazać informacje o problemach związanych z bezpieczeństwem dzieci w szkole, czy też poinformować o niewłaściwym oznakowaniu w okolicy szkół.
Niewielu wytrzymuje aż tyle, on wytrzymał w policji 30 lat. Artur Szczegielniak – dziś był już szef piotrkowskiej drogówki - od 1 sierpnia jest emerytem.
Trzy akty oskarżenia trafiły już do sądu w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez tomaszowskich funkcjonariuszy drogówki. Dotyczą one jednak osób wręczających, a nie przyjmujących łapówki.