Zajęcia, które odbywać się będą w Domu Kultury w Moszczenicy, poprowadzi Paweł Filipek - muzyk, nauczyciel oraz instruktor w orkiestrze dętej z Grocholic.
W piątek w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznego pożaru torfowisk w okolicach jeziora Bugaj w Piotrkowie. Kłęby czarnego dymu było widać aż z drugiego końca miasta.
Transport w powiecie piotrkowskim i województwie łódzkim przechodzi w ostatnich latach wielkie zmiany. Powstają nowe drogi, a dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej miasta w regionie są ze sobą znacznie lepiej skomunikowane. Taki stan rzeczy nie mógłby zaistnieć, gdyby nie pieniądze z Funduszy Europejskich.
Konwój pełen darów z Irlandii dojechał w piątek do Piotrkowa. Przywiezione produkty trafią do potrzebujących uchodźców, ale to nie koniec dobrych informacji. Organizatorzy chcą także zabrać uchodźców ze sobą, a władze w Irlandii oferują szeroko zakrojoną pomoc.
Zazwyczaj są czarne, okrągłe i mają do 30 centymetrów średnicy. Bardzo często ich okładki to małe dzieła sztuki. Pierwsza z nich wyprodukowana została w 1948 roku. Od kilku lat znowu cieszą się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. W piątek kilkanaście tysięcy winyli - bo o nich mowa - zagościło w Focus Mall w Piotrkowie.
Każdy, kto chociaż raz kupował samochód, doskonale wie, jak aspekty wizualne wpływają na decyzję zakupową. Pierwsze, na co zwracamy uwagę przy zakupie używanego samochodu to właśnie jego stan wizualny. Im auto jest bardziej zadbane tym bardziej jesteśmy przekonani do jego zakupu. Pamiętaj, że działa to zawsze w dwie strony. Dlatego, jeśli zamierzasz sprzedać swój dotychczasowy samochód, przygotuj go do sprzedaży i zyskaj więcej.
Uwaga, dziś w Piotrkowie zanotowano jedno z najwyższych ciśnień atmosferycznych w historii. Na barometrach mamy 1042 hPa, a ciśnienie wciąż rośnie. Meteorolodzy przewidują, że do niedzieli może ono osiągnąć nawet 1051hPa. Podobna sytuacja jest w całym kraju. Musimy liczyć się z problemami zdrowotnymi.
Radna Marlena Wężyk-Głowacka apeluje do prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego o przerwanie budowy ciepłowni zasilanej gazem. Jej zdaniem wojna na Ukrainie zmieniła wszystko. - Zatrzymanie tej inwestycji kosztowałby 30 milionów złotych - ripostuje Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni.
Polacy otworzyli serca i masowo udzielają pomocy osobom uciekającym z Ukrainy przed wojną. Wiele osób w naszym regionie zdecydowało się również na nieodpłatne ugoszczenie uchodźców. O to, jaką formę prawną tej pomocy przyjąć, aby być w zgodzie z prawem podatkowym zapytaliśmy Joannę Gniewaszewską – Durską, naczelnika Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Kilkadziesiąt klubów sportowych z całej Polski wzięło udział w tanecznych zawodach w Uniejowie. Ze świetnej strony zaprezentowali się reprezentanci Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki”.