W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika uruchomiono nowy zbiornik na ciekły tlen. Decyzję o sprowadzeniu i zamontowaniu drugiej takiej instalacji podjęto w związku z dużą ilością pacjentów na oddziale covidowym i trzykrotnym wzrostem zapotrzebowania na tlen.
Dopuszczenie szczepionki do użytku to nie jest jeszcze ten moment na zrzucanie maseczek. To jest dopiero początek długiej drogi do kontroli tej pandemii – powiedział PAP dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Branża KEP jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Jej wzrost ściśle powiązany jest z rozrastający się rynkiem e-commerce. Szybki czas dostawy, indywidualne podejście do klienta, a przede wszystkim możliwość śledzenia wysłanych paczek to atuty pozwalające firmom z tej branży zdobywać przewagę nad tradycyjnymi formami dostarczania wysyłek. Dobra sytuacja rynkowa sprzyja występowaniu dużej konkurencji, firmy starają się maksymalnie usprawnić kanały dystrybucji i minimalizować związane z nimi koszty. W udoskonalaniu logistyki, pomocne okazać może się wprowadzenie systemu monitorującego flotę pojazdów.
Funkcjonariusze Służby Więziennej pomagają osobom zakażonym koronawirusem. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja oddawania osocza przez przedstawicieli więziennictwa. Włączyli się w nią także strażnicy więzienni zatrudnieni w piotrkowskim Areszcie Śledczym.
Szpital tymczasowy w Siedlcach rozpoczyna swoją działalność. Projekt powstał dzięki współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II z myślą o osobach chorych na COVID-19.
Myślimy o "odmrożeniu" w najbliższych tygodniach części łóżek w szpitalach standardowych dla pacjentów "niecovidowych"; musimy przywracać służbę zdrowia także dla tych pacjentów - podkreślił w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Proces pandemiczny charakteryzuje się wysoką inercją, skutki wszystkich działań rozłożone są na dłuższy czas i nie można reagować z tygodnia na tydzień. Do 27 grudnia nie będziemy wprowadzali żadnych zmian w obostrzeniach, potem będzie czas na zmianę – powiedział szef MZ Adam Niedzielski.
Naszą redakcję odwiedziła Anna Skowrońska, dentystka z Piotrkowa i opowiedziała nam o trudach pracy w dobie pandemii.
Kilka tygodni temu „covidowy” oddział powstał również w wojewódzkim szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim. Personel ma dużo więcej pracy i jest ona znacznie trudniejsza. Wymaga wielkiej ostrożności. Tak jak podczas ocalania ludzi, ratownik musi być żywy, tak i personel tego oddziału, aby pomagać pacjentom, musi być pewny, że sam jest bezpieczny.
W stacji diagnostycznej działającej przy piotrkowskim oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi przeprowadzono w sobotę akcję sprawdzania układu hamulcowego. Usługa była wykonywana bezpłatnie.