W Uniwersyteckim Szpitalu w Łodzi zmarł podbity na początku marca ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego. O śmierci poinformowała na swojej stronie diecezja radomska. Pobicia księdza miał dokonać kościelny tamtejszej parafii.
W Sulejowa trwa przesuwanie kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą. To najbardziej spektakularny moment tej inwestycji.
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy w centrum miasta pobili 26 –letniego mężczyznę. Sprawcy to mieszkańcy Radomska. Wkrótce napastnicy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
Kolejna podświetlana „zebra” pomoże chronić pieszych w Piotrkowie. Tym razem takie rozwiązanie będzie zastosowane przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Dzielną.
Łukasz Gliszczyński, weterynarz jednej z piotrkowskich przychodni dla zwierząt poprowadzi program popularnonaukowy poświęcony kotom w telewizji TVP.
Od czwartku uzdrowiska znowu są otwarte. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny test diagnostyczny wykrywający wirusa SARS-CoV-2, wykonany nie wcześniej niż na 4 dni przed wyjazdem lub pełne zaszczepienie. Świadczenia rozpoczną 133 sanatoria.
Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany we wtorek (02.03) przez policję 47-latek, podejrzany o napaść na ks. prałata, kustosza Sanktuarium w Paradyżu. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 2021 r. 6,6 proc., to o 0,1 pkt proc. więcej niż w styczniu - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Rok do roku wzrost wyniósł 1,1 pkt proc.
We wtorek w godzinach wieczornych, pobity został ks. prałat Andrzej Myszkowski, proboszcz parafii w Paradyżu. Według wstępnych i jeszcze nieoficjalnych informacji został on zaatakowany przez 47-letniego sprawcę podczas zamykania kościelnej bramy. Ksiądz trafił do szpitala, a policja obecnie ustala okoliczności zdarzenia.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ma być wyrazem hołdu dla różnie ocenianych dziś żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy swą postawą dali świadectwo męstwa i przywiązania do tradycji niepodległościowych.