Gmina Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Wola Krzysztoporska w roku 2024”.
Ponad 105 ton chorobotwórczego azbestu zniknęło z 36 nieruchomości w gminie Wola Krzysztoporska.
W Woli Krzysztoporskiej ogłoszono nabór wniosków na odbiór, utylizację i transport wyrobów zawierających azbest. Mieszkańcy, którzy są zainteresowani usunięciem azbestu ze swojej nieruchomości, mogą składać do 16 lutego 2024 r.
Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie na zadanie „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Wola Krzysztoporska w 2021 r.” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W tym roku mieszkańcy gminy będą mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji (ogółem wpłynęło 60 wniosków).
Na przełomie 2020/2021 roku mieszkańcy gminy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji (w oparciu o nabór wniosków przeprowadzony w I połowie 2020 roku).
Gmina Wola Krzysztoporska zamierza ubiegać się o pozyskanie środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania z zakresu zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest.
Kolejna partia azbestu zniknie wkrótce z terenu gminy Wola Krzysztoporska. W połowie listopada w Urzędzie Gminy zawarta została umowa z firmą, która odbierać będzie azbest. Prace będą polegać na odpowiednim zapakowaniu, załadowaniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest znajdujących się na nieruchomościach osób fizycznych na terenie gminy Wola Krzysztoporska.
W 2020 roku eternit zostanie usunięty w sumie z terenu 46 gospodarstw, znajdujących się na terenie gminy Sulejów, m.in. w Barkowicach Mokrych, Kałku, Witowie, Kole, Przygłowie, Włodzimierzowie, Zalesicach, Białej, Klementynowie czy Poniatowie.
Zdrowiej i bezpieczniej jest na terenie gminy Wola Krzysztoporska. O ile zdrowiej? O 130,983 ton rakotwórczego azbestu, który dzięki działaniom Urzędu Gminy został usunięty z terenu gminy. I to całkiem bezpłatnie dla mieszkańców. Warto dodać, że w roku 2020 również przeprowadzona będzie taka akcja. Już można składać wnioski.
Patowa sytuacja przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie Trybunalskim. Na trawniku w okolicy dziecięcej przychodni zalegają niezabezpieczone płyty włóknowo - cementowe, czyli eternit. To niebezpieczne odpady, które należy usuwać zgodnie z procedurami. Właściciel płyt nie jest znany, a do Urzędu Miasta jak i do firmy zajmującej się odbiorem odpadów nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie, o której poinformował nas czytelnik portalu.