Artykuły do tagu: artykuł

Czy 200 złotych wystarczy na Święta?
Boże Narodzenie to magiczny czas, który powinien być wolny od wszelkich trosk i zmartwień. Każdemu z nas należny się chwila wytchnienia i odpoczynku w rodzinnej atmosferze. Jednak zanim usiądziemy do wigilijnego stołu, rozpakujemy prezenty i zaczniemy śpiewać kolędy, czeka nas szaleństwo przedświątecznych przygotowań. Niektórzy to lubią, inni nie. Ale na pewno nikt nie przepada za rachunkami związanymi z organizacją świąt. A z roku na rok są ona coraz większe.
Domowe SPA - kilka dobrych rad
Od dawna marzyliśmy o własnym zakątku SPA, miejscu wyjątkowym, zacisznym, odpowiednim do relaksu po ciężkim dniu pracy, chwili tylko dla siebie na wyciągnięcie ręki. Wreszcie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i wysiłkowi specjalistów taka możliwość jest w naszym zasięgu – można ulokować prywatne SPA w domu.
30.11.2009 13:51
Dziś jej miejsce zajmuje replika. 40 lat temu zniszczono oryginał. Jej niepowtarzalne i misterne zdobienie wykute z żelaza było dziełem nieznanego zakonnika. Piotrkowska „Złota Brama” dwukrotnie zagrała w filmie, najpierw u Morgensterna, później u Łomnickiego. Oprócz celuloidowej taśmy jej pierwotny wygląd zachował się tylko na kilku pocztówkach z początku minionego wieku…
To jeden z najstarszych i największych miejskich placów. Położony w samym sercu miasta, bezustannie tętni życiem. W przeszłości tutaj krzyżowały się najważniejsze szlaki handlowe. To także miejsce, na kształt którego wpłynęła religia i polityka. Śmiało można rzec, że ono samo, swego czasu, ukształtowało podniebienne gusta niektórych piotrkowian.
Ulica Legionów, Kaliska, Rokszycka, Pocztowa, cmentarz wojskowy, hotel „Comfort” i miejski park - to miejsca, w których przed ponad 90 laty rodziła się w Piotrkowie niepodległość. Znad Strawy na front wyruszały polskie Legiony, pracami werbunkowymi kierował Władysław Sikorski, późniejszy generał, a tajną pocztę pomiędzy zaborami organizowała sama Maria Dąbrowska.
Wieżowiec przy Dmowskiego w Piotrkowie. Trzecia klatka. W piwnicy od 4 lat mieszka mężczyzna. – Ten smród jest nie do wytrzymania – skarżą się sąsiedzi. – Pił, bił, wyzywał mnie, więc go wyrzuciłam – mówi żona. Problemu z lokatorem w piwnicy nie potrafi rozwiązać ani administracja budynku, ani policja, ani prokuratura.
To był skok w rozwoju miasta. Główne inwestycje kosztowały ponad 211 mln złotych. Przez osiem miesięcy poprzedzających główne uroczystości centralnego Święta Plonów ‘79 Piotrków przypominał jeden wielki plac budowy. Zmian, na taką skalę, nie było i prawdopodobnie nie będzie już w historii Piotrkowa.
Serwis specjalny: 30 lat minęło...
To był skok w rozwoju miasta. Główne inwestycje kosztowały ponad 211 mln złotych. Przez osiem miesięcy poprzedzających główne uroczystości centralnego Święta Plonów ‘79 Piotrków przypominał jeden wielki plac budowy. Zmian, na taką skalę, nie było i prawdopodobnie nie będzie już w historii Piotrkowa.
Wrzesień ’39 w Piotrkowie
1 września 1939 roku wybucha II wojna światowa. Piotrków znajduje się na głównym szlaku operacyjnym armii niemieckiej. W pierwszych dniach ataku hitlerowców życie traci ponad stu mieszkańców Piotrkowa. Ale cierpią nie tylko piotrkowianie.
Tak twierdzą mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie. Powód - jeden z lokatorów, który terroryzuje sąsiadów, znęca się nad zwierzętami i własną matką. Na swoim koncie ma kilka wyroków, ale wszystkie przewinienia odchodzą w zapomnienie ze względu na „niską szkodliwość czynu”. Mieszkańcy kamienicy mówią, że są bezradni.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat