Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć; na ulicach pojawi się więcej ludzi, dlatego wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Województwo łódzkie, jako jedno z trzech pierwszych w kraju otrzymało formalną zgodę na wykorzystanie wcześniej zaplanowanych na inne cele środków do walki z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie życia i zdrowia mieszkańców, sprzęt dla szpitali, środki ochronne dla personelu medycznego i pacjentów oraz pomoc finansową dla firm.
W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.
Nie wykluczmy, że pojawi się zalecenie, aby na ulice, w miejsca publiczne wychodzić ze środkami ochrony osobistej, które jesteśmy w stanie sami wykonać m.in. takie jak bawełniane maseczki - powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
7 kwietnia, jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, upamiętniający rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1946 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego, które ma na celu zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tematem przewodnim i hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest "Wsparcie pielęgniarek i położnych".
Ósmy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie piotrkowskim. Informację potwierdza starosta Piotr Wojtysiak. Łącznie, w Piotrkowie i powiecie, to już 12 przypadków. W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 73 pozytywnych wynikach badań, 13 z nich dotyczy województwa łódzkiego. Z kolei wieczorem biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało o pierwszej ofierze śmiertelnej.
Ministerstwo Zdrowia informuje o 21 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż 10 z nich dotyczy województwa łódzkiego. Wśród zakażonych osób jest dziecko. Ponadto resort zdrowia poinformował o czwartej ofierze śmiertelnej w kraju.
Przepychanki, szarpanie i groźby - większość pielęgniarek z taką agresją spotyka się na o dzień w pracy. Często pracują ponad siły, bo nie ma jak załatać braków kadrowych. W rozładowaniu stresu ma im pomóc psycholog - o taką opiekę w miejscu pracy apelują do Ministra Zdrowia
Polacy wydają niemal 10 mld rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne. To oznacza, że wykładamy z własnej kieszeni jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu 7 lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Instytut Zdrowia Medicall w Piotrkowie zorganizował we wtorek dla mieszkańców Dzień Onkologiczny. Podczas akcji można było oddać krew w imię ogólnopolskiej inicjatywy "Oddaj krew, ocal życie", porozmawiać z dietetykiem klinicznym oraz zostać potencjalnym dawcą szpiku fundacji DKMS.