W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podsumowano program Water Praxis realizowany przez Politechnikę Łódzką i Województwo Łódzkie.
Na brzegu znaleziono sznurki, worek i... odciski butów, w wodzie nielegalnie zastawione sieci, a w nich żywe szczupaki, leszcze, płocie i liny. Straż Rybacka udaremniła działalność kłusowników.
Ponad 50 śmiałków wskoczyło do wody w przerębli Zalewu Sulejowskiego w Treście koło Tomaszowa Mazowieckiego.
Znajduje się na terenie czterech gmin w trzech powiatach województwa łódzkiego. Zajmuje 2700 hektatów i ma 17 km długości. Zalew Sulejowski bo o nim mowa, staje się bajorem, który wkrótce może przestać być atrakcją turystyczną regionu. Jest natomiast królestwem sinic czyli bakterii toksyno twórczych, które odstraszają wędkarzy oraz amatorów kąpieli. A wszystko przez wieloletnie zaniedbania. Były plany, projekty i programy a działań niewiele.
Pojawia się jednak ostre światełko w tunelu: strefy ekotonowe wokół Zbiornika.
Dobiegają końca prace związane z realizacją pierwszego etapu unijnego projektu „Ochrona wód Zalewu Sulejowskiego, modernizacja Oczyszczalni Ścieków, rozbudowa kanalizacji ścieków miasta Sulejowa”. O tym czy wszystko przebiega zgodnie z planem i o drugim etapie projektu rozmawiamy z burmistrzem Sulejowa - Stanisławem Baryłą.
Wczoraj w Zalewie Sulejowskim utonął 39-letni piotrkowianin.
Mimo nie najlepszej pogody miniony sezon wakacyjny nad Zalewem Sulejowskim można zaliczyć do udanych – mówią m.in. właściciele przystani
Pogoń za dmuchaną piłką o mały włos nie zakończyła się tragedią. Policjanci z zespołu ds. bezpieczeństwa na wodzie piotrkowskiej komendy uratowali 25-latka.
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki wyłowili z wody przypadkowi świadkowie.
Policjanci z Sezonowej Komórki Specjalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie mają swoją letnią bazę w Bronisławowie.