Artykuły do tagu: ZUS

Cztery dni zadecydowały o dramacie człowieka
Wystarczyły cztery dni, by z ich powodu starszy, schorowany człowiek stracił spokój, mnóstwo zdrowia, nerwów i… sześćdziesiąt tysięcy złotych.
Za braterską pomoc przyjdzie mu słono zapłacić. Blisko 40 tysięcy złotych kredytu próbował wyłudzić 36-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Mężczyzna złożył sfałszowane dokumenty na prośbę swojej siostry.
Za korzystanie z nielegalnego oprogramowania może trafić za kratki nawet na 5 lat. W ręce piotrkowskich policjantów trafił 35 latek, który posługiwał się programi komputerowymi, które z pewnością nie trafiły do niego legalnym kanałem.
Za próbę wyłudzenia pożyczki może trafić za kratki. Mowa o 54-letnim piotrkowianinie, którego wczoraj zatrzymali piotrkowscy policjanci.
Komfortowy pakiet… kłamstw
Do tej pory sami się dziwią, jak mogli dać się tak nabrać. Młodzi, rzutcy, inteligentni, a uwierzyli domokrążcy, który oferował usługi jednej z telewizji cyfrowych. Uwierzyli i… gorzko tego pożałowali. Judyta i Łukasz z podpiotrkowskiego Majkowa sami zachodzą w głowę, jak tzw. autoryzowanemu dystrybutorowi udało się tak ich ograć.
Apelacja nie dała oczekiwanych efektów. Właściciel apteki oraz jego pracownik skazani są już prawomocnie. Obaj nadal twierdzą, że są niewinni. Czy zrezygnują z dalszej walki o swoje dobre imię?
Wszyscy piotrkowianie, którzy chcieliby się dowiedzieć wszystkiego o emeryturach i rentach, mogą to sprawdzić odwiedzając Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Piotrkowie już w najbliższy czwartek.
Uwaga na oszustów grasujących w okolicy piotrkowskich cmentarzy. Ostatnio próbowali wyłudzić pieniądze od starszej kobiety.
Piotrków: Wpadł za piractwo
Blisko 400 pirackich płyt z muzyką, grami, filmami i oprogramowaniem skonfiskowali policjanci w domu 25-letniego piotrkowianina.
Kolejne zarzuty w sprawie wyłudzenia ponad półtora miliona złotych dotacji unijnej usłyszeli trzej przedsiębiorcy pochodzący z Bujen, Radomska i Siedlec. Podejrzani przyznali się do winy. Zatrzymanie mężczyzn ma związek ze śledztwem przeciwko Jerzemu Sz., właścicielowi jednej z piotrkowskich firm, który został zatrzymany w kwietniu tego roku przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat