Artykuły do tagu: ZUS

Rehabilitacja z ZUS dla nauczycieli i … dziennikarzy
Osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy, np. nauczyciele często są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. By temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej ZUS.
Ponad 1,2 mln wniosków o wyprawkę szkolną wpłynęło już do ZUS-u
Od 1 lipca ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 1 mln 212 tys. wniosków na przeszło 1 mln 751 tys. dzieci. Zdecydowana większość wniosków została przekazana przez bankowość elektroniczną i Platformę Usług Elektronicznych ZUS.
Ponad 770 tysięcy emerytów i rencistów pobrało mLegitymację ZUS
Już prawie 773 tys. emerytów i rencistów pobrało mLegitymację ZUS. Można z niej korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie dzięki aplikacji mObywatel.
Zus 
ZUS: możesz już sprawdzić stan konta ubezpieczonego na PUE ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył coroczną akcję udostępniania klientom informacji o stanie ich kont i prognozowanych emeryturach. Zakład wygenerował ponad 23,9 mln IOSKU za 2023 r. Informacje te są prezentowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
17.06.2024 19:50
Zabierz EKUZ na wakacje
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od 20 lat towarzyszy nam na wakacjach lub podczas krótkiego wyjazdu za granicę. Trzeba ją mieć ze sobą, bo dzięki niej w razie wypadku, urazu EKUZ uprawnia do wszystkich świadczeń zdrowotnych za granicą, które będą niezbędne w Twoim stanie zdrowia do końca pobytu w danym kraju. Wakacje rozpoczną się już w piątek, jeśli planujemy zagraniczny urlop, czy nawet krótki wypad np. w słowackie Tatry, czas sprawdzić, czy EKUZ jest ważna, a jeśli nie – wyrobić nową.
O bezpieczeństwie seniorów w gminie Wolbórz
20 maja 2024 r. w Wolborskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z seniorami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolborzu dotyczące bezpieczeństwa seniorów.
Wniosek o dalsze 800+ warto złożyć jeszcze w kwietniu
Blisko 166,5 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy wpłynęło już do ZUS od rodziców i opiekunów z województwa łódzkiego. W całym kraju niemal 2,7 mln. Kto jeszcze nie złożył wniosku, warto by zrobił to jeszcze w tym miesiącu. Dzięki temu uniknie przerwy w wypłacie świadczenia.
Inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa w Piotrkowie
Niedziela Palmowa rozpoczyna w kościele katolickim Wielki Tydzień. Tego dnia wierni, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, przychodzą do kościoła z wielkanocnymi palmami, żeby je poświęcić. W Piotrkowie, tradycyjnie już, odbyła się inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
145 tys. wniosków o 800 plus  w Łódzkiem
145 tys. wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy 2024/2025 złożyli już rodzice i opiekunowie dzieci z województwa łódzkiego. Rodzice składają wnioski m.in. za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS czy Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
Przez oszusta stracił oszczędności życia
Oszuści nie próżnują. Popularną metodą stosowaną przez nich, jest metoda z wykorzystywaniem kodu BLIK, w której przestępca podaje się za znajomego w potrzebie i prosi o szybki przelew lub podszywa się pod pracownika banku i przekonuje swoją ofiarę o tym, że środki na jego koncie są zagrożone, a w celu ich ochrony należy je wypłacić i ulokować na innym „bezpiecznym koncie”, wskazanym przez oszusta. W taki właśnie sposób ofiarą przestępstwa padł 32-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat