Kałuże i rozpędzone samochody to jesienią codzienność, często zdarzają się przypadki ochlapania pieszego przez nieuważnego kierowcę. Czy poszkodowany może w takiej sytuacji wyciągnąć konsekwencje prawne?
Dożynki powiatowo-gminne zorganizowane w tym roku w Szydłowie w gminie Grabica przyciągnęły wielu mieszkańców powiatu piotrkowskiego na boisko sportowe przy tamtejszej szkole. Wśród zebranych gości byli przedstawiciele rządu, samorządów ziemi piotrkowskiej oraz powiatów zaprzyjaźnionych, duchowieństwa, a nawet delegacje z zagranicy.
Rząd dał zielone światło przepisom o korytarzu życia i przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Teraz kierowcy będą mieli obowiązek stworzenia przejazdu dla pojazdów służb ratunkowych, które jadą do ofiar wypadków. Do tej pory bywało z tym różnie, o czym niemal każdego dnia przekonywali się piotrkowscy strażacy i ratownicy medyczni.
Pijany 38-latek wsiadł za kierownicę swojego golfa. Zatrzymał go policjant z bełchatowskiej komendy w czasie wolnym od służby.
Podczas tegorocznych wakacji policja zatrzymała o 1215 nietrzeźwych kierowców więcej niż w roku ubiegłym. Dniem tygodnia, w którym Polacy najczęściej siadali za kierownicę pod wpływem alkoholu, była niedziela.
Spowodował kolizję drogową i uciekł. Drogówka z Opoczna zatrzymała 27-letniego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i… dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
90% obcokrajowców zarejestrowanych Piotrkowie Trybunalskim, jak i powiecie piotrkowskim to przedstawiciele Ukrainy. Pozostałą część stanowią mieszkańcy Białorusi, Rosji, Gruzji, Armenii, Mołdawii, a nawet Filipin, jak się okazuje zwłaszcza z tych ostatnich pracodawcy są bardzo zadowoleni.
1 sierpnia nastąpiła reorganizacja piotrkowskiego WORD-u. Ośrodek został oddziałem terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego sprawdził więc jak funkcjonuje piotrkowski oddział miesiąc po przekształceniu.
Dzięki reakcji pracowników stacji paliw zelowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. 71-latek kierował fordem, mając blisko 1,5 promila alkoholu.
Przez cały długi weekend na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 22 wypadki, w których zginęły 2 osoby a 33 zostały ranne. Oprócz tego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 102 nietrzeźwych kierowców. Najniebezpieczniejsza okazała się niedziela, ale na szczęście tego dnia nikt nie zginął.