Niemal 3 tys. hektarów objętych suszą, szkody na ponad 5 mln zł i ponad 300 wniosków złożonych przez rolników. Tak w skrócie wygląda suszowy bilans dla gminy Wola Krzysztoporska.
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, jeszcze nie wiadomo pod jakim hasłem tym razem zagra największa orkiestra świata. Rejestracja wolontariuszy rozpocznie się w październiku.
Gmina Aleksandrów to jeden z tych samorządów, które dostaną dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W 70% zostanie tam sfinansowany remont drogi gminnej Rożenek-Borowiec, modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomią pomoc dla rolników poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty będą pochodzić z budżetu krajowego. Wnioski będzie można składać od 3 października 2019 roku.
Zapewnienia na temat rychłego dołączenia naszego kraju do Visa Waiver Program, dają wielu Polakom nadzieję na podróżowanie do Stanów Zjednoczonych bez konieczności starania się o wizę. Udział w programie wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami - wyjaśniamy jakimi.
Jego założyciele zamierzają się skupić przede wszystkim na szkoleniu młodzieży, dlatego zawodnicy Taurus Rugby Club zaczynają swoją przygodę z tym sportem od odmiany TAG, czyli najbardziej podstawowej i bezkontaktowej formy rugby. Treningi są bezpłatne.
Mariusz T., zabójca czterech chłopców z Piotrkowa, decyzją sądu trafił tymczasowo do zakładu karnego w Płocku - informuje portal wp.pl. Wcześniej przebywał w zamkniętym ośrodku w Gostyninie.
Od ponad stu lat ratują, chronią, pomagają. Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Krzysztoporskiej 14 września świętowała 110-lecie powstania jednostki.
Pracownicy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na uroczyste obchody 500-lecia zakończenia budowy zamku królewskiego i oddania go w użytkowanie ostatnim Jagiellonom. Imprezę zaplanowano na sobotę (21 września) między 15.00 a 20.00 na skwerze przy placu Zamkowym oraz na dziedzińcu piotrkowskiego Muzeum.
Jan Gemmel z żoną i grupą innych emigrantów z francuskiej wówczas Lotaryngii przyjechali w okolice Piotrkowa (Longinówka, Milejów) do ówczesnego Królestwa Polskiego. I zostali. Był rok 1819. Tak zaczęła się historia wielopokoleniowej rodziny, która w sobotę zorganizowała swój drugi zjazd, tym razem światowy. Dokładnie 200 lat po przyjeździe do Polski protoplasty rodu.