Artykuły do tagu: Ule

Sytuacja w Sulejowie wydaje się opanowana.
17 milionów złotych wyda w tym roku Sulejów na inwestycje. To o trzy miliony złotych mniej niż w 2010 roku. Tegoroczny budżet uchwaliła już Rada Miasta.
Region: Posesje nadal zagrożone podtopieniami
Alarm powodziowy ogłoszony kilka tygodni temu na rzece Pilicy w Sulejowie w najbliższym czasie nie zostanie odwołany.
Na Pilicy w Sulejowie nadal utrzymuje się stan alarmowy, natomiast w Przygłowie na Luciąży stan ostrzegawczy.
Na Pilicy w Sulejowie nadal stan alarmowy, poziom wody oscyluje w granicach 2,5 m. Taka sytuacja utrzymuje się już niemal od dwóch tygodni. Najpierw lokalne podtopienia wystąpiły przez zator z kry, teraz władze miasta obawiają się odwilży, ponieważ wody w rzece znowu przybyło.
W dalszym ciągu jednak stan alarmowy jest przekroczony o kilkadziesiąt centymetrów.
Kilkadziesiąt milionów złotych zapobiegnie powodzi?
Pierwsza powódź przyszła wczesną wiosną. Druga na przełomie maja i czerwca. Sytuacja była dramatyczna. Setki podtopionych gospodarstw, ogródków i domów, przymusowe ewakuacje, strach i liczenie strat. Czy do takich chwil nad Pilicą w Sulejowie już nie dojdzie. Jest na to nadzieja. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie (zarządca rzeki) już w przyszłym roku przystępuje do poważnych prac mających zapobiec kolejnym powodziom. Można obawiać się tylko jednego – kulminacja prac przypadnie dopiero na 2012 rok. Czy do tego czasu natura okaże się dla mieszkańców Sulejowa łaskawa?
Sulejów: Pilica znowu wylewa
Jedna rodzina ewakuowana, kolejne tereny zagrożone zalaniem. Pogarsza się sytuacja powodziowa w Sulejowie. Wody przybywa z godziny na godzinę.
Mniej ścieków - czystszy zalew
Znajduje się na terenie czterech gmin w trzech powiatach województwa łódzkiego. Zajmuje 2700 hektatów i ma 17 km długości. Zalew Sulejowski bo o nim mowa, staje się bajorem, który wkrótce może przestać być atrakcją turystyczną regionu.
Sulejów: Stan alarmowy na Pilicy
Na Pilicy w Sulejowie nadal utrzymuje się stan alarmowy. Woda przekroczyła już 200 centymetrów. Zarówno gwałtowana odwilż jak i spadek temperatury, mogą spowodować, że poziom się podniesie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat