Ponad 180 klarnecistów wystąpi podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Klarnetowego, który 12 maja rozpoczyna się w Piotrkowie. Oprócz polskich muzyków wystąpią również gościnnie artyści z Finlandii.
Dziś w Piotrkowie rozpoczyna się XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki "Interakcje". Ceremonia otwarcia odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Dąbrowskiego 5.
Dziś w Piotrkowie rozpoczyna się XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki "Interakcje".
Ceremonia otwarcia odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Dąbrowskiego 5. XI edycja poświęcona zostanie szerokiej prezentacji sztuki performance trzech Ameryk: Północnej, Środkowej i Południowej. Festiwal potrwa do 15 maja.
"Europa da się lubić, czyli z czego śmieją się Europejczycy" to tytuł najnowszej wystawy, którą od kilku dni można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
- Musimy trochę zacisnąć pasa - tak samorządy Piotrkowa i Tomaszowa tłumaczą mniejszy rozmach tegorocznych dni miast. W obu przypadkach powodem cięć jest kryzys, a efekt to o jeden dzień atrakcji mniej.
Koncert zespołów romskich, występ cygańskiego teatru muzycznego czy pokaz kulinarny w wykonaniu Romów to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla wszystkich tych, którzy przyjdą 1 maja do Amfiteatru Miejskiego na V Wieczór Romski organizowany w ramach piotrkowskiej Majówki przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie.
Loża Kulturalna zaprasza 1 maja na okolicznościowy happening. Miejscem akcji będzie Rynek Trybunalski.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulejowie uzyskał ponad 40 tys. dofinansowania z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze te pozwolą na zorganizowanie dla podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego w Sulejowie zajęć z przedmiotów szkolnych, zajęć z psychologiem terapeutą, wyjazdów do kina i teatru oraz wycieczki krajoznawczej.
Ukazała się kolejna pozycja wydawnicza z serii "Biblioteka Piotrków 800". Tym razem książka opisuje dzieje klasztoru Panien Dominikanek od założenia aż do czasów współczesnych.
Czy dawni urzędnicy odpowiedzą za wyprodukowanie najdroższej makulatury w dziejach regionu? Prokuratura Okręgowa w Łodzi sprawdza, czy doszło do niegospodarności przy przygotowywaniu programu regionalnego "Pilica", którego dokumentacja pochłonęła prawie 21 mln zł, a po latach okazuje się bezużyteczna. Na celowniku śledczych znów są Marek K., były prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a także Waldemar Matusewicz, były marszałek województwa i były prezydent Piotrkowa.