Funkcjonariusze Służby Więziennej pomagają osobom zakażonym koronawirusem. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja oddawania osocza przez przedstawicieli więziennictwa. Włączyli się w nią także strażnicy więzienni zatrudnieni w piotrkowskim Areszcie Śledczym.
Szpital tymczasowy w Siedlcach rozpoczyna swoją działalność. Projekt powstał dzięki współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II z myślą o osobach chorych na COVID-19.
Drogowcy budujący w naszym regionie autostradę A1 sukcesywnie oddają do użytku kolejne fragmenty nowej trasy i wprowadzają rozwiązania, które mimo trwających prac, mają stworzyć kierowcom możliwe jak najlepsze warunki. Zmotoryzowani jednak zapominają, że odcinek, który pokonują, to nadal plac budowy i „depczą gaz do dechy”. Nie brakuje tych, którzy wykazują się iście ułańską fantazją, pędząc tamtędy ponad 200 km/h, przy wprowadzonym ograniczeniu prędkości do 70 km/h.
Myślimy o "odmrożeniu" w najbliższych tygodniach części łóżek w szpitalach standardowych dla pacjentów "niecovidowych"; musimy przywracać służbę zdrowia także dla tych pacjentów - podkreślił w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
W piotrkowskiej Mediatece odbyło się spotkanie artystyczne pn. „Sukces może się zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń”. Gośćmi byli Anita i Arkadiusz Lipniccy, utalentowane rodzeństwo pochodzące z Piotrkowa Trybunalskiego. Ze względu na obostrzenia epidemiczne spotkanie zostało przeprowadzone on-line. Poniżej zapis video z rozmowy.
Proces pandemiczny charakteryzuje się wysoką inercją, skutki wszystkich działań rozłożone są na dłuższy czas i nie można reagować z tygodnia na tydzień. Do 27 grudnia nie będziemy wprowadzali żadnych zmian w obostrzeniach, potem będzie czas na zmianę – powiedział szef MZ Adam Niedzielski.
Kilka tygodni temu „covidowy” oddział powstał również w wojewódzkim szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim. Personel ma dużo więcej pracy i jest ona znacznie trudniejsza. Wymaga wielkiej ostrożności. Tak jak podczas ocalania ludzi, ratownik musi być żywy, tak i personel tego oddziału, aby pomagać pacjentom, musi być pewny, że sam jest bezpieczny.
- Sytuacja w naszym województwie się poprawia, ale to nie oznacza, że epidemia jest w odwrocie - mówił w rozmowie z nami Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. Wojewoda w rozmowie z naszą redakcja opowiadał o sytuacji epidemicznej w Łódzkiem oraz o tymczasowym szpitalu w Hali Expo w Łodzi.
Funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, aby oddać krew, z której można wyodrębnić osocze. Policyjni ozdrowieńcy doskonale wiedzą co znaczy zmierzyć się z chorobą i jak ważne jest zdrowie. Przypominają również o tym, że w tym trudnym czasie, jakim jest stan pandemii należy pamiętać o innych.
Kolejna partia azbestu zniknie wkrótce z terenu gminy Wola Krzysztoporska. W połowie listopada w Urzędzie Gminy zawarta została umowa z firmą, która odbierać będzie azbest. Prace będą polegać na odpowiednim zapakowaniu, załadowaniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest znajdujących się na nieruchomościach osób fizycznych na terenie gminy Wola Krzysztoporska.