Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają instytucjom i podmiotom odpowiedzialnym za przyjęcie uchodźców.
Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie szyją kominiarki dla ukraińskich żołnierzy.
Dla uchodźców z Ukrainy polski rząd szykuje pomoc. Aby ją otrzymać, będą musieli posiadać numer PESEL, który nadaje się w urzędach miast i gmin. - To może powodować kolejki - ostrzegają urzędnicy.
500 miejsc dla uchodźców z Ukrainy mają przygotować władze Piotrkowa. To jednak tylko część z naszych wschodnich sąsiadów, którzy - uciekając przed wojną - schronienia szukają właśnie w Piotrkowie.
Uciekający z ogarniętej wojną Ukrainy zatrzymują się w wielu miejscach w całej Polsce. Niektórzy na pewien czas trafiają także do Piotrkowa Trybunalskiego. Dotyczy to między innymi kilkunastu rodzin zastępczych, które swój azyl znalazły w Centrum Idei ku Demokracji przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek.
Czy od 1 października 2023 roku Piotrków będzie miał samodzielną uczelnię wyższą? We wtorek w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyło się spotkanie, podczas którego omawiano taki pomysł.
Zakończyła się modernizacja budynku w Plucicach w gminie Gorzkowice. Obiekt całkowicie zmienił swoje oblicze, a wykonane prace pozwolą stworzyć w tym miejscu świetlicę wiejską.
Przybywający do naszego regionu obywatele Ukrainy wciąż będą potrzebowali systematycznej i długoterminowej pomocy, dlatego pracownicy Urzędu Miasta w Sulejowie zachęcają do wzięcia udziału w zbiórkach, które w poniedziałek i wtorek (07-08.03.2022) odbędą się przy Placu Straży.
300 mieszkańców Ukrainy, uciekających przed wojną, przyjechało do województwa łódzkiego niedzielne przedpołudnie. Uchodźców do Łodzi przywiózł z Przemyśla, specjalnie po nich wysłany, pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Do Piotrkowa Trybunalskiego i regionu napływają kolejni Ukraińcy, którzy w Polsce szukają schronienia przed wojną. W związku z napływem uchodźców komunikaty w sprawie ich przyjęcia wydały piotrkowski magistrat oraz starostwo powiatowe.