Trzy samochody osobowe zderzyły się na krajowej „dwunastce” w Poniatowie. Zablokowany był jeden pas, ruch odbywał się wahadłowo.
W Sulejowie rozpoczął już pracę asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Tak określone miejsce pracy powstało we współpracy Urzędu Gminy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość koordynują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie.
Uczniowie ze szkół w gminie Sulejów będą uczyć się poszanowania przyrody. Na początek pomogą pożytecznym owadom osiedlić się na terenie gminy Sulejów. Cztery hoteliki dla owadów przekazali pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Wykonują je sami w stolarni, znajdującej się w jednym z budynków ZPK.
Popularne w regionie Wapienniki są już niedostępne. Miejsce wykorzystywane do rekreacji otoczono taśmą. Wszystkiego pilnują ochroniarze, którzy informują, że jest to teren prywatny, na który nie ma wstępu. Wkrótce całość ma zostać ogrodzona.
Zawody rozgrywane w siatkówce plażowej o randze Mistrzostw Świata, skupiające niesłyszących zawodników, w tym roku się nie odbędą. Były zaplanowane w dniach od 8 do 15 sierpnia w Sulejowie. Jednak z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone decyzją Polskiego Związku Sportu Niesłyszących.
Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat na prezydenta RP gościł w niedzielę po południu w Sulejowie. Na konferencji prasowej zorganizowanej na Podklasztorzu poruszył m.in. temat powstania drogi ekspresowej S12, problemów lokalnych przedsiębiorców, szczególnie branży transportowej.
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski podpisał w piątek (29 maja) umowę z firmą DROMOSTTOR, która jest odpowiedzialna za budowę kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą w Sulejowie. Za kilkanaście dni na placu budowy pojawią się maszyny, a prace zakończą się w przyszłym roku.
30 klientów i 6 pracowników ewakuowano z dyskontu spożywczego przy ul. Piotrkowskiej w Sulejowie. Osoby, które przebywały na magazynie odczuwały drapanie w gardle.
Decyzja środowiskowa dotycząca drogi S12 z rygorem natychmiastowej wykonalności, ale do poprawki - taką informację w mediach społecznościowych opublikowało Stowarzyszenie „Sulejów dla Pokoleń”. To oznacza, że budowa S12, której od lat wyczekują mieszkańcy gminy Sulejów, znów oddala się w czasie i staje pod ogromnym znakiem zapytania.
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.