Advertisement

Zakaz wstępu na teren Wapienników

Strefa FMRegion Środa, 03 czerwca 202077
Popularne w regionie Wapienniki są już niedostępne. Miejsce wykorzystywane do rekreacji otoczono taśmą. Wszystkiego pilnują ochroniarze, którzy informują, że jest to teren prywatny, na który nie ma wstępu. Wkrótce całość ma zostać ogrodzona.
Zakaz wstępu na teren Wapienników

Jak powiedział nam w rozmowie telefonicznej Robert Pach, obecny właściciel Wapienników - (...) Proszę o uszanowanie prawa własności. Teren jest prywatny i nie jest przeznaczony do rekreacji. Jeśli nie organizujemy grilla na działce sąsiada, czy innych obcych osób, to i na terenie Wapienników nie powinno to mieć miejsca - dodał właściciel.

 

Temat działki wraz z urokliwym jeziorkiem pojawił się na ostatniej sesji Rady Miasta Sulejowa. Radna Małgorzata Domosławska prosiła burmistrza o rozmowy z właścicielem na temat zamiany działek, by Wapienniki stały się nie prywatne, a gminne. - Obecnie docierają do nas sygnały, że właściciel grodzi teren jeziorka, nie wpuszcza mieszkańców, nie daje wędkować. Dlatego chciałam złożyć wniosek o przeprowadzenie formalnych rozmów z właścicielem, by może gmina zamieniła się z nim na działki. Za jeziorko na Wapiennikach gmina mogłaby oddać teren tak zwanej nielegalnej kopalni - pytała radna. Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa zgodził się na przyjęcie takiego wniosku radnych i zgodził się na podjęcie rozmów z właścicielem.

 

Czy scenariusz zamiany działek będzie rozważony przez obecnego właściciela tego terenu? Robert Pach stwierdził, że jeśli otrzyma propozycję od urzędników, to chętnie ją rozpatrzy. Jak powiedział: - Wapienniki mogę też gminie sprzedać. Jeśli są pieniądze na kładkę, to może znajdą się i na tereny rekreacyjne.

 

Na razie Wapienniki pozostają zamknięte.


Zainteresował temat?

12

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (77)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.06.2020 21:03

Pan Robert P. nie wzbudza zaufania.
Polecam sprawdzić wodę w wapiennikach pod kątem zanieczyszczenia.
I taka ciekawostka.
https://radioplus.com.pl/region/46924-prokuratura-chce-aresztu-dla-wlasciciela-skladowiska-odpadow-w-falkowie

101


piotr75 ~piotr75 (Gość)09.06.2020 18:47

...wszędzie tam sam brud i śmieci aż żal potrzeć, a oczywiście pozostawione przez tych amatorów wypoczynku nad wodą :-) dobrze niech on sobie własną wodę zagrodzi

40


Mirosław Stefanek Mirosław Stefanekranga08.06.2020 12:08

Bardzo fajne "nury" można tam robić. Miejmy nadzieję, że dogadają się w temacie tego pięknego miejsca...

20


gość ~gość (Gość)04.06.2020 07:27

Właściciel gdyby pomyślał to mógłby na tym jeszcze zarobić.
W okolicy nie ma żadnej bazy nurkowej, natomiast to miejsce się do tego nadaje.
Łódź, Piotrków, Częstochowa i z innych okolicznych miejscowości by ludzie przyjeżdżali. Miejsce idealne dla kursów nurkowych jak i dla czystej rekreacji.
Nic tylko bazę otwierać!

181


gość ~gość (Gość)04.06.2020 09:01

Nie chciałbym bym wam przeszkadzać w tych debatach , miejsce oczywiście piękne i ten klimat wody, ale to miejsce jest zamknięte wzg na skład wody jaka jest szkodliwa dla człowieka. Jest to stara kopalni wapieni z tego co pamietam i dlatego woda jest taka lazurowa. A ta substancja jest szkodliwa dla czlowieka. Dlatego nie ma mowy tutaj o nurkowaniu jak i zwykłym zamoczeniu nogi... no chyba ze ktoś chce chodzi z purchlami i czerwonymi plamami na ciele. Pozdrawiam,

94


gość ~gość (Gość)05.06.2020 11:32

Moim zdaniem to tam od lat jest coś wylewane albo zatapiane gość ktory ma wysypisko i je podpala ma dziurę z wodą do której nikt nie będzie zaglądał

40


gość ~gość (Gość)05.06.2020 01:00

Moim zdaniem mieszkańcy jak i gmina powinni poprosić o pomoc w sprawie wapoenników również jakiegoś posła który zajął by się pomocą w sprawie tak pięknego miejsca jakim są wapienniki a wierze w to że dało by radę się dogadać z właściciel ewentualnie sam właściciel mógł by pomyśleć i zrobić tam jakieś centrum turystyczno wypoczynkowe z wykorzystaniem jeziorka gdyż od dawna brakuje w Sulejowie miejsca do wypoczynku

22


qwertyui ~qwertyui (Gość)05.06.2020 10:47

Jak to jest teren prywatny to właściciel może wprowadzać zakazy jak chce i kiedy chce oczywiście zgodnie z prawem. Ajeśli ktoś chce przyjść do kogoś w odwiedziny lub bawić się u kogoś to wypada najpierw się zapytać czy można a nie robić aferę. Problemem jest tylko to, że w minionych latach sama Gmina robiła reklamę temu miejscu a to jest teren prywatny ciekawe czy pytała w tedy właściciela o zgodę?

70


chrabia ~chrabia (Gość)04.06.2020 15:53

mlodziez nie doceniala to niech bedzie zamknac i tyle zakazy porobic niech siedza na murkach i pala sobie grile na swoich podworkach moze nauczom sie sprzatac bo to wlasnie przesto tak zrobili ze nie doceniali tego ze nie mozna smiecic

71


Jurpiog ~Jurpiog (Gość)04.06.2020 14:58

A jak ten facet wszedł w posiadanie Wapienników? Czy nie kupił od gminy Sulejów za symboliczne pieniądze, a teraz sprzeda za wyższą cenę?

72


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat