Powstało 5 października 1939 roku. Istniało przez 3 lata. Dziennie z głodu umierało w nim 30 osób. Mowa o piotrkowskim getcie, pierwszym w Polsce i w Europie.
Projekt przestrzenny Tomasza Sikorkiego oglądać będzie można od dzisiaj w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Projekt przestrzenny Tomasza Sikorkiego oglądać będzie można od dzisiaj w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Blisko 400 pirackich płyt z muzyką, grami, filmami i oprogramowaniem skonfiskowali policjanci w domu 25-letniego piotrkowianina.
Choć w Piotrkowie istnieje kilka klubów tenisowych, szkolących młodzież, to od lat nie możemy się doczekać zawodnika, który odnosiłby sukcesy wśród seniorów. Powodów jest kilka, w tym brak obiektu, na którym można trenować również w okresie jesienno-zimowym.
W latach 70-tych pojawiły się prognozy demograficzne, z których wynikało, że Piotrków na początku XXI wieku będzie liczył ponad 100 tys. mieszkańców. Tymczasem dziś w naszym mieście żyje nieco ponad 78 tys. osób.
Po raz piąty piotrkowskie Starostwo Powiatowe ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem "Ziemia Piotrkowska - Moja Mała Ojczyzna w Obiektywie".
Władze Piotrkowa nie zaskarżą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uznanej przez wojewodę łódzkiego za nieważną uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Gęsiej, Łódzkiej i Wiatracznej. Miasto przystąpi natomiast do tworzenia nowego planu.
Zgodnie z zapowiedziami przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Piotrkowa powołał specjalny zespół, którego głównym zadaniem będzie wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z dzierżawą obiektu znajdującego się przy ul. Batorego 10. W jego skład weszli: Beata Dudzińska z PiS-u, Jan Dziemdziora z Lewicy, Paweł Załoga z RiG-u, Tomasz Sokalski z Lewicy i Paweł Ciszewski z PO.
Ponad 80 mln złotych kosztować będzie rewitalizacja centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Aż 70 milionów dorzuciła Unia Europejska.