Artykuły do tagu: Skuter

Pijany 38-latek pływał skuterem po Zalewie Sulejowskim
Ponad promil alkoholu w organizmie miał sternik skutera wodnego, który pływał po Zalewie Sulejowskim. 38-latek zwrócił na siebie uwagę policyjnych wodniaków tym, że wypłynął z zatoki gdzie należy zachować szczególną ostrożność z ogromną prędkością. Za sterowanie skuterem pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi od roku do nawet 15 lat. Policjanci kompletnie nieodpowiedzialnemu sternikowi zatrzymali już prawo jazdy.
Wypadek w Ignacowie w gminie Rozprza. Zderzenie dostawczego Volkswagena ze skuterem
Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Ignacowie w gminie Rozprza. Zderzyły się tam skuter i samochód dostawczy.
Skuter przewrócił rower wodny na Zalewie Cieszanowickim, sprawca zbiegł
Do groźnego incydentu doszło około godziny 15 w niedzielę (23.06.2024) na terenie Zalewu Cieszanowickiego. Straż Pożarna w Rozprzy poinformowała, że w wyniku kolizji rowerka wodnego, w który z dużą prędkością, uderzył skuter wodny, w wodzie znalazły się dwie osoby. Jeden z poszkodowanych został lekko ranny. Sprawca kierujący skuterem zniknął. Dopiero po 1,5 godziny od incydentu poszkodowani zgłosili się do WOPR-u patrolującego zbiornik wodny i poinformowali o zdarzeniu.
Śledczy wyjaśniają przyczyny wypadku
Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku, do którego doszło 13 sierpnia na Zalewie Sulejowskim. Doszło wtedy do zderzenia skutera wodnego z motorówką. Dwie 15-latki, mimo udzielonej pomocy, zmarły dwa dni później w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.
18.05.2021 09:53
Pijany wjechał do rowu
Na terenie powiatu policja zatrzymała piotrkowianina, który kierował skuterem w stanie nietrzeźwości. Okazał się, że mężczyzna miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia kary.
Kolizja i wypadek z udziałem kierowców jednośladów
Wrócił sezon na jednoślady i wróciły zdarzenia drogowe z ich udziałem. W Bełchatowie ranni zostali mężczyzna prowadzący motocykl i jego pasażer. Więcej szczęścia miał kierujący motorowerem, który po zderzeniu z autem na jednej z radomszczańskich ulic, uniknął poważniejszych obrażeń. W obu przypadkach, sprawcami zdarzeń byli kierowcy samochodów.
Pijany włamał się do garażu, ukradł skuter i... odjechał
Tomaszowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego skuterem. Okazało się, że nie dość, że mężczyzna prowadził pojazd na podwójnym gazie, to skuter, którym jechał, był... kradziony.
Ukradł skuter i schował go w pustostanie
34-letni mężczyzna ukradł zaparkowany przed sklepem skuter i ukrył go w pustostanie kilkaset metrów dalej. Policjanci z komisariatu w Wolborzu zatrzymali sprawcę i odzyskali skuter.
Co z motorówkami na Zalewie Sulejowskim?
Nie milkną echa decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który unieważnił zakaz poruszania się motorówkami i skuterami na Zalewie Sulejowskim. Hieronim Andrzejewski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, jest przekonany, że Sejmik Wojewódzki powinien wydać nową uchwałę w sprawie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego i wprowadzić niezbędny reżim ochronny.
Skutery i motorówki na Zalewie Sulejowskim
Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z 17 czerwca unieważniono zakaz używania łodzi motorowych na otwartych zbiornikach na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie zbiornika pojawiły się już skutery i motorówki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat