Artykuły do tagu: SPW

W Wolborzu rozwija się system informacji turystycznej
Kolejne trzy tablice turystyczne stanęły w Wolborzu. Znajdują się na nich opisy zabytków, przy których stoją. System informacji turystycznej powstał przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza z Urzędem Miejskim. Dwie tablice ustawione zostały w roku ubiegłym i opisują kolegiatę i Pl. Jagiełły. Teraz pojawiły się kolejne trzy, opisujące Zamek w Wolborzu, kapliczkę Św. Rocha i kościół Św. Anny z cmentarzem parafialnym.
Zawody w Szydłowie dla prawdziwych twardzieli
Po dwuletniej przerwie wraca „Szydłowski Iron Man”. Już w najbliższy piątek na terenie Poligonu ZSP w Szydłowie odbędą się zawody dla prawdziwych twardzieli. W tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie konkurencji z serii „Iron Crossfit”, biegów z przeszkodami, konkursu wiedzy o sporcie, jak i niespodzianek przygotowanych specjalnie dla uczestników zawodów.
Ciężki wóz strażacki dla OSP Wolbórz
Nowy wóz strażacki dotarł już do jednostki OSP Wolbórz. Ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy marki Mercedes Atego kosztował blisko 746 tys. zł.
Nowy komendant piotrkowskich strażaków
Choć swoje obowiązki pełni od ponad 2 miesięcy to dopiero w czwartek 16 listopada oficjalnie je przejmie. Tego dnia mł. bryg. Mariusz Wojcieszko zostanie oficjalnie komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
Obchody 77. rocznicy zbrodni katyńskiej w Moszczenicy
Uroczystości powiatowe związane z obchodami 77. rocznicy zbrodni katyńskiej odbyły się w poniedziałek w Szkole Podstawowej w Moszczenicy. Odbył się m.in. apel upamiętniający męczeńską śmierć dwóch oficerów WP i policjanta.
128 głosów otrzymał b. Prezydent RP, który zginął w katastrofie smoleńskiej w głosowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Bujnach. Tym samym został wybrany przez społeczność patronem placówki. Jak się okazuje nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, musi ją zatwierdzić bowiem Rada Gminy Wola Krzysztoporska.
Artyści ASP we Wrocławiu wytyczają „Kierunek Malarstwo” w piotrkowskim ODA
Wernisaż wystawy odbył się 6 listopada. Jest to klasyczna wystawa malarstwa, swoje prace prezentuje czterdziestu pięciu artystów związanych z wrocławską ASP im. Eugeniusza Gepperta.
Powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne i zalane budynki to skutki wczorajszej nawałnicy, kóra przeszła wieczorem przez powiat piotrkowski. Strażacy z piotrkowskiej komendy oraz jednostek ochotniczych interweniowali 26 razy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat