Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych już wkrótce zostaną zastąpione przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Co to oznacza dla rolników? Na ten temat dyskutowano w środę w Wolborzu.
„Majkowe czworaczki” – jak 18 lat temu pisała o nich prasa – przyszły na świat 11 marca 1999 r. w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Od razu wzbudziły ogromne zainteresowanie nie tylko personelu medycznego, ale i mediów. Dwa dni temu skończyły 18 lat, w poniedziałek świętowały – imprezę urodzinową przygotowali uczniowie z IV LO, gdzie uczy się dwoje z czworga rodzeństwa.
W ubiegłym roku urodziło się więcej wolborzan niż zmarło, taka sytuacja nie miała tam miejsca od wielu lat.
Policja wykryła proceder przyjmowania łapówek przez pracownicę opieki społecznej. Śledczy przedstawili nieuczciwej urzędniczce 11 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy.
1 marca, w Środę Popielcową, rozpoczął się Wielki Post. Katolicy posypują dziś głowy popiołem na znak pokuty.
Dwa powiaty: grodzki i ziemski funkcjonują od 1999 roku. To była decyzja władz Piotrkowa, które chciały uzyskać rekompensatę za likwidację województwa piotrkowskiego. W regionie łódzkim tylko Sieradz zdecydował się na inne rozwiązanie: tam jest jeden powiat. Dziś, gdy mamy do czynienia z pewnym konfliktem między obiema jednostkami samorządowymi (w sprawie służby zdrowia) zadajemy pytanie: czy powinien powstać jeden powiat piotrkowski?
Od mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej w niedzielę 26 lutego rozpoczną się miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami 20. urodzinami „Tygodnia Trybunalskiego”, ogłaszamy konkurs dla naszych czytelników.
Władze samorządowe Sulejowa złożyły oficjalne podziękowania na ręce dyrektora Łódzkiego Domu Kultury za ubiegłoroczne zaangażowanie i wysiłek włożony w rozwój życia kulturalnego na terenie gminy.
Piotrkowski MOPR chce dodatkowo pomóc podopiecznym mającym problemy opiekuńczo-wychowawcze... I poszukuje chętnych do pełnienia funkcji tzw. rodzin wspierających – takich, które pomogą przezwyciężyć trudności i podzielić się swoimi doświadczeniami.