Kilku dawnych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oburza się, że ich wizerunki znalazły się na wystawie "Twarze piotrkowskiej bezpieki" zorganizowanej przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Są to osoby, o które oryginalną ekspozycję przygotowaną przez IPN, uzupełniła dyrekcja Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Jeden z byłych esbeków zapowiedział organizatorom wystawy, że złoży przeciwko nim pozew do sądu. Uważa, że bez-prawnie wykorzystano jego wizerunek, umieszczając go obok innych funkcjonariuszy z kierownictwa UB i SB, podczas gdy on był odpowiedzialny za przestępstwa gospodarcze.
"Jeśli on cię nie zagryzie to ja Cię zastrzelę - szyld z takim napisem widnieje na bramie jednej z podzelowskich posesji, w której hodowane są psy rasy Tosa Inu. Ta japońska rasa zaliczana jest to jednej z najbardziej agresywnych na świecie.
W powiecie piotrkowskim powstaje nowa placówka kulturalna. Jest nią Gminne Centrum Kultury w Aleksandrowie. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń dla potrzeb placówki.
Jedni uważają, że to poznawanie własnej historii i kolejna próba rozliczenia się z jej ciemnymi zakamarkami. Według innych, to rozgrzebywanie zabliźnionych już ran i zajmowanie przeszłością, gdy ważna jest przyszłość. Mieszkańcy miasta od kilku dni mogą oglądać wystawę „Twarze piotrkowskiej bezpieki”. Tylko po co?
Pielęgniarki z bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego nie odpuszczają. W tej chwili okupację sali konferencyjnej prowadzi 150 z 600 zatrudnionych pielęgniarek.
Podwyżek płac o kilkaset złotych domagają się pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego w Bełchatowie, które wczoraj wieczorem rozpoczęły protest. Kilkadziesiąt przedstawicielek białego personelu okupowało salę konferencyjną szpitala. Dziś protestujące siostry podjęły pracę, natomiast po południu zamierzają pozostać w placówce.
W jednym ze sklepów na obrzeżach Tomaszowa Maz. klientów obsługiwały pijane ekspedientki. 47-latka miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu, natomiast jej 52-letnia koleżanka 2,5 promila.
Miasto Piotrków nie jest zainteresowane powiększeniem terenów specjalnej strefy ekonomicznej. Na zapytanie prezesa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czy są w mieście grunty, które nadawałyby się do włączenia w strefę, urzędnicy nawet nie odpowiedzieli - tak wynika z wypowiedzi Marka Cieślaka - prezesa tej instytucji.
Przedstawiciele wszystkich klubów sportowych z terenu gminy Wola Krzysztoporska znaleźli się w składzie nowo powołanej przez wójta Gminnej Rady Sportu.
Zrzucali worki wypełnione kamieniami i ziemią z wiaduktu na przejeżdżające krajową jedynką samochody. Młodzi chłopcy w wieku od 13 do 15 lat tak "bawili" się najprawdopodobniej przez kilka ostatnich dni. Na swoim koncie mają co najmniej kilka uszkodzonych pojazdów. Teraz chuliganami zajmie się sąd rodzinny.