Artykuły do tagu: RakPiersi

Kobiety, badajcie piersi! Różowy Październik 2018
Różowy Październik to miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką i metodami leczenia nowotworu.
Zbadaj piersi! Dzień Matki w szpitalu przy ul. Roosevelta
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie będzie świętował Dzień Matki. Panie, które 25 maja odwiedzą szpital przy ul. Roosevelta 3 w godzinach 14.00 - 15.00 uzyskają wszystkie niezbędne informacje dotyczące profilaktyki raka piersi.
Mammobus stanie przy Merkurym
Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Badanie będzie można wykonać 21 listopada w mammobusie, który stanie przy DH Merkury w Piotrkowie.
Amazonki przypominają o profilaktyce
Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek organizuje szereg spotkań informacyjnych dotyczących profilaktyki raka piersi. Ich działania są szczególnie intensywne w październiku, który jest miesiącem Świadomości Raka Piersi.
Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Zbadaj się!
Jeśli masz 50 – 69 lat i przez 2 lata nie robiłaś bezpłatnej mammografii, wykonaj badanie i odbierz prezent. Przyłącz się do akcji Medica, która potrwa do końca października.
Przy Merkurym stanie mammobus
Na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie zaprasza Lux Med Diagnostyka. 17 października przy Domu Handlowym Merkury (ul. Słowackiego 142) stanie mammobus.
Mammobus znów zawita w naszym powiecie
Mammobus po raz kolejny pojawi się w powiecie piotrkowskim - a konkretniej w Czarnocinie oraz Moszczenicy. Bezpłatne prześwietlenie piersi przysługiwać będzie paniom w wieku od 60 do 69 lat.
8 czerwca - Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi
W niedzielę, 8 czerwca, piotrkowskie „Amazonki” w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej przekonywały mężczyzn, by namawiali swoje mamy, żony i córki do regularnych badań. Amazonki w akcji promowania profilaktyki zdrowotnej wsparła poseł na Sejm RP Elżbieta Radziszewska oraz OZPN i drużyny UKS Piotrcovia.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat