Już 13 października przy Al. Sikorskiego 7 odbędą się bezpłatne badania piersi. Wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie badały piersi, powinny się zgłosić.
W ubiegłą niedzielę w lesie pomiędzy Jarostami a Batorówką, obok tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć pasażerów pociągów, odbyła się msza w ich intencji.
Bezpłatne badania piersi dla kobiet w wieku 25-44 organizuje w październiku szpital im. M. Kopernika w Piotrkowie. Jest to już kolejna edycja programu w ramach, którego przebadać się mogą młode kobiety.
“Zobaczyliśmy wagony poprzewracane, pokręcone, zgniecione i porozrzucane, aż trudno uwierzyć, jak mógł taki ciężar przelecieć kilka, a nawet kilkanaście metrów”. “Widziałem, jak wyciągano lub znajdowano kawałki ludzkich ciał, kładziono na nosze i wrzucano do stającego samochodu pod plandeką”. “Jeden z pasażerów szukał żony i psa”. To relacja świadków katastrofy kolejowej koło Jarost, w której zginęło kilkadziesiąt osób.
Portal „Rynek Kolejowy” dotarł do raportu Państwowej Komisji Badań Wypadków Kolejowych. Jak czytamy, bezpośrednią przyczyną wypadku było „niezastosowanie do wskazań semafora i jazda z prędkością 113,1 km/h na kierunek zwrotny po rozjazdach nr 101 i 102, przy dopuszczalnej prędkości jazdy dla tego kierunku do 40 km/h ".
Bełchatowski magistrat zachęca do zakładania tak zwanego zaufanego profilu. Profil jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. To odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego.
6 czerwca w Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy odbył się festyn z okazji VI edycji „Szkoły bez przemocy”, pod hasłem - „Kibicujemy Fair Play”.
Katastrofa kolejowa w Glinie w gminie Wola Krzysztoporska. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, lokomotywa spalinowa staranowała samochód osobowy.
Kilkadziesiąt osób w tym przedstawiciele władz Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego, a także członkowie klubu Gazety Polskiej wzięło udział w upamiętnieniu 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Druga rocznica katastrofy smoleńskiej upamiętniana jest w wielu miejscach w Polsce. W Przedborzu powstała Żywa Aleja 96 Polaków. Na jej początku stanął głaz, na którym odnaleźć można nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.