Trzymał naładowany pistolet w łazience. Mowa o 27-letnim mieszkańcu Piotrkowa, którego policjanci zatrzymali wczoraj za posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia.
Kamienica pod numerem 6 przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej wygląda dziś pięknie. Niepiękne jest to, co się w niej stało. Współwłaściciel kamienicy i administrator w jednej osobie wszedł do mieszkania pod nieobecność lokatora. Wyrzucił jego rzeczy do piwnicy, a starą sukę Dianę przywiązał do trzepaka na podwórku. Dziś niepełnosprawny mężczyzna tuła się między służbową pakamerą na jedenastym piętrze wieżowca i klitką Tadeusza Siwego z sąsiedniej kamienicy.
Co 6 sekund na świecie jakaś osoba zakaża się HIV, a co 9 sekund ktoś umiera na AIDS. Wirusem do tej pory zaraziło się ok. 68 mln osób. W Polsce wykryto ponad 12,5 tysiąca zakażeń, zmarło ponad 1000 osób. A jak przedstawia się sytuacja w naszym regionie?
Rodzice dzieci w wieku szkolnym wiedzą, ile kosztuje edukacja. I nie tylko ona. Również związane z nią przyjemności. W Piotrkowie można znaleźć wielu, którzy wysokim szkolnym składkom się sprzeciwiają. Nawet ci, których na to stać, powoli zauważają, że co za dużo, to niezdrowo. Dyrektorzy tłumaczą – nikt nie zgłasza problemu, a rodzice zawsze mają prawo głosu.
Kasację w sprawie wyroku uniewinniającego byłego przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego do Sądu Najwyższego wniosła piotrkowska prokuratura.
Pierwszego grudnia od blisko 20 lat na całym świecie obchodzony jest dzień walki z AIDS. Z tej okazji społeczność gimnazjum nr 5 w Piotrkowie organizuje happening, którego głównym celem jest uświadomienie uczniom problematyki związanej z tą chorobą.
Jeszcze w tym roku powinien rozpocząć się proces dwóch mężczyzn, którzy obrabowali kasę Stefczyka. Jeden z nich odpowie też za inne przestępstwa.
Byli tak zajęci tańcem, że nie zauważyli monementu, w którym stracili samochód. Do tego nietypowego zdarzenia doszło minionej nocy w Piotrkowie przed jedną z dyskotek.
Dziś jej miejsce zajmuje replika. 40 lat temu zniszczono oryginał. Jej niepowtarzalne i misterne zdobienie wykute z żelaza było dziełem nieznanego zakonnika. Piotrkowska „Złota Brama” dwukrotnie zagrała w filmie, najpierw u Morgensterna, później u Łomnickiego. Oprócz celuloidowej taśmy jej pierwotny wygląd zachował się tylko na kilku pocztówkach z początku minionego wieku…
Do końca roku w kościele akademickim Panien Dominikanek będzie można podziwiać wystawę fotograficzną.