W niedzielę 13 maja, czyli w 111 rocznicę urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, ulicami Piotrkowa przejdzie marsz poświęcony tej wyjątkowej postaci.
Na pięć dni Piotrków zamienił się w polską stolicę performance’u. Od poniedziałku artyści z całego świata przedstawiali swoją twórczość w murach galerii Ośrodka Działań Artystycznych, w galerii Focus Mall, a także na ulicach miasta. Piątek (11 maja) był ostatnim dniem Interakcji. Wczoraj Festiwal zakończono.
Zbiórkę krwi zorganizuje w najbliższą niedzielę piotrkowski Klub Honorowych Dawców Krwi.
Radomsko pięknie pożegnało Jacka Krzynówka. Na Stadionie Miejskim ponad 2500 widzów obejrzało benefis 96-krotnego reprezentanta Polski. Zespół Krzynówka pokonał dawny RKS Radomsko 8:3 (2:1).
Od 11 maja w piotrkowskim Focusie oglądać można wystawę „Piotrków i Piotrkowianie AD 795”. Będzie ona prezentowana do 25 maja w godzinach pracy galerii w reprezentacyjnej części obok fontanny. Wystawa składa się z 30 zdjęć, na których uwiecznione zostało życie codzienne piotrkowian oraz plenery miasta.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trójkę mężczyzn, którzy w sklepie samoobsługowym marketu przy ulicy Słowackiego skradli aparat fotograficzny. Grupę złodziei cały czas obserwował pracownik ochrony, który od razu powiadomił policję.
Polski Len to jacht Piotrkowskiej Chorągwi ZHP, którego dzieje są bardziej niesamowite niż scenariusz niejednego filmu przygodowego. W swój dziewiczy rejs jacht popłynął do Newport w Stanach Zjednoczonych.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie...
Na razie gruntowną modernizację przechodzi przejazd kolejowy na ul. Rolniczej w Piotrkowie, jednak wkrótce zamknięty zostanie ten w samym centrum miasta.
Już drugi raz galeria Focus Mall stała się miejscem wydarzeń artystycznych organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje w Piotrkowie.