Działalność Oddziału Wewnętrznego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim zawieszono we wrześniu, gdyż lekarze odeszli z pracy. W październiku otwarto go na kilka dni, po czym ponownie został zamknięty, tym razem z powodu złych warunków sanitarnych. Od poniedziałku, 18 grudnia pacjenci znów będą mogli korzystać z pomocy pracujących tam lekarzy.
Czy powiat przekaże miastu szpital przy ulicy Roosevelta i poradniami z nim powiązanymi? Z taką inicjatywą wyszedł starosta piotrkowski, który skierował w tej sprawie pismo do władz miasta. Stanisław Cubała proponuje także powołanie zespołu roboczego, którego zadaniem będzie przygotowanie szczegółowych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej. Tę kwestię poruszono podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego.
W środę dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie opublikowała oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieściła się przychodnia nr 5. W tekście znalazło się sformułowanie o „kłamliwych doniesieniach” ze strony piotrkowskiego magistratu. W czwartek otrzymaliśmy odpowiedź Urzędu Miasta.
Kłamliwymi doniesieniami dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie nazwała niedawne wypowiedzi przedstawicieli magistratu w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47. Na stronie PZOZ w środę 22 listopada pojawiło się oświadczenie dyrektor placówki. Urząd Miasta w Piotrkowie na razie nie zareagował.
Zaapelowała do prezydenta Krzysztofa Chojniaka i starosty Stanisława Cubały poseł Anna Milczanowska, który zorganizowała we wtorek konferencję prasową, poświęconą likwidacji poradni POZ przy ulicy Dmowskiego. Od 6 listopada lekarze, którzy jeszcze do niedawna tam pracowali przyjmują pacjentów w przychodni w Alei Armii Krajowej. Uczestnicy wtorkowego spotkania chcieliby pozostawienia poradni w dotychczasowym miejscu.
Pacjenci lekarzy Leszka Józefackiego i Piotra Krześniaka, którzy leczyli się w filii nr 5 PZOZ przy ulicy Dmowskiego 47, będą przyjmowani przez tych samych lekarzy w Przychodni nr 4 przy ulicy Armii Krajowej 11. Zmiana obowiązuje od 6 listopada.
Oddział kardiologiczno-internistyczny w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie, który tymczasowo zamknięto z powodu wykrycia zawilgocenia i pleśni, nie wznowił jeszcze działalności. Na początku października zapowiadano, że przerwa potrwa od 3 do 5 tygodni, wszystko wskazuje na to, że jednak będzie dłuższa. Zmieni się też więcej niż pierwotnie zakładano.
Od września w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie funkcjonują dwie klasy mistrzostwa sportowego - 4A i 4C. Specjalizacja klasy to siatkówka plażowa. W poniedziałek odbyło się uroczyste ślubowanie młodych adeptów plażówki, a samo wydarzenie określono jako "nową, piękną kartę w historii szkoły".
Choć trudno w to uwierzyć… oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta znów jest zamknięty. Dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej nie znalazła czasu, by wypowiedzieć się w tej sprawie. Powody zamknięcia oddziału zdradził nam za to przedstawiciel NFZ.
Mocne słowa padły podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego. W trakcie dyskusji o sytuacji ekonomiczno – finansowej Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (czyli szpitala przy Roosevelta) dyrektor placówki zwróciła uwagę na brak współpracy personelu medycznego. Eliza Bartkowska poinformowała też o zawieszeniu od 1.09 działalności Oddziału Kardiologiczno – Internistycznego.