Nowa nawierzchnia na odcinku ponad 4 km, chodnik, by dzieci bezpiecznie mogły dotrzeć do szkoły, a do tego rozbudowany wodociąg. Wprawdzie mieszkańcy Siomek, Krzyżanowa, Gliny, Piasków już od jakiegoś czasu cieszą się nową drogą, ale formalnie dopiero od sierpnia można mówić o zakończeniu tej wielkiej i kosztującej ponad 15 mln zł inwestycji.
Budynek przy ul. Wojska Polskiego 122 przechodzi do historii. Do 2020 roku swoją siedzibę miała tu Biblioteka Pedagogiczna, instytucja została jednak przeniesiona na ul. Wojska Polskiego 2. Wcześniej obiekt był siedzibą Odzieżowej Spółdzielni Pracy "Nasza przyszłość". Teraz budynek znika rozbierany przez ciężki sprzęt, teren został kupiony przez jednego z piotrkowskich deweloperów i jak nieoficjalnie wiadomo powstać tu może kompleks mieszkalno-usługowy.
XIX-wieczna kaplica Augusta i Katarzyny Juttnerów wykonana przez pracownię Józefa Norblina z Warszawy, nagrobek sióstr Krzywickich, założycielek II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie czy grób rodziny Żarskich. To tylko trzy z ponad 120 zabytkowych nagrobków, które zostały odnowione dzięki pieniądzom z corocznej zbiórki pieniędzy organizowanej przez Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. To najstarsza kwesta w regionie, a w tym roku odbędzie się po raz 37.
W minioną sobotę, 26 października, wnętrze prawosławnej cerkwi rozbrzmiało śpiewem, który przeniósł słuchaczy w duchową podróż po wschodnich tradycjach muzycznych. Wszystko to za sprawą wyjątkowego koncertu zespołu “Varslavia”, prowadzonego przez charyzmatycznego dyrygenta Miłosza Bogica. Wydarzenie przyciągnęło tłumy, a cerkiew wypełniła się po same brzegi.
O narzędziach do terapii choroby otyłościowej i o powodach tego, że większość pacjentów pozostaje bez jakiegokolwiek leczenia, rozmawiali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez redakcję „Pulsu Medycyny” z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością.
W niedzielne popołudnie (od ok. 17:00) wielu mieszkańców Piotrkowa było zaskoczonych tym, że w mieście nie palą się żadne lampy. ZDIUM tłumaczy, że spowodowane to było zmianą czasu na zimowy.
Tydzień w Łódzkiem. Fundusze europejskie płyną do Łódzkiego coraz szerszym strumieniem. W dużej części do przedsiębiorców. Wiele kreatywnych pomysłów będą mieli z pewnością młodzi ludzie, którzy będą zaglądać do centrum nauki powstało w Sieradzu. W regionie pojawią się też nowe połączenia Kolejowej Komunikacji Autobusowej, a w Łodzi powstanie nowoczesne Centrum Zdrowia Psychicznego.
Jak wybrać strój na andrzejki dla dorosłych i dzieci na magiczny wieczór z wróżbami? Andrzejki to wyjątkowa noc w roku, kiedy wróżby, magia i tajemnice wypełniają powietrze. To także świetna okazja do przebieranych imprez, na których można dać upust kreatywności. Wybór odpowiedniego stroju na andrzejki pozwala poczuć klimat tej magicznej nocy i świetnie się bawić w doborowym towarzystwie. W tym artykule podpowiemy, jak dobrać idealny strój na andrzejki – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – aby ten wieczór był niezapomniany.
Rada Ministrów przyjęła nowelizację rozporządzenia w sprawie rozszerzenia sieci płatnych dróg krajowych lub ich odcinków oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Dotyczy to także odcinka od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Opacz (Warszawa).
Koncert poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II pt. ,,Święty Jan Paweł II - Papież Wolności'' odbył się w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Przed publicznością wystąpił zespół muzyczny Syjon.