Kiedy mama wróciła z pracy, jedyne, co mógł zrobić, to napisać kartkę: “Ratuj, nie mogę mówić”. Inny nastolatek trafił do szpitala w napadzie szału. Krzyczał, że jest opętany przez szatana. Kolejny, w stanie śpiączki, trafił na intensywną terapię w Łodzi. To tylko kilka przykładów z tego roku.
W mieście aż huczy, ponoć w jednym ze sklepów można kupić podejrzane substancje. - Postanowiliśmy z tym walczyć - mówi Damian Noremberg, pełnomocnik prezydenta Radomska ds. uzależnień.
Pod koniec marca w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim figurowało 9060 osób. W stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku nastąpił spadek o 598 osób.
Policja nadal walczy w dopalaczami. Wprawdzie największa fala sprzedaży tych niezwykle groźnych środków odurzających za nami, ale nadal można trafić na osoby zażywające dopalacze. Do takiego zdarzenia doszło niedawno w Bełchatowie.
Miejscy radni zdecydowali m.in. o uchyleniu przywilejów, które do tej pory przysługiwały władzom miasta, starostwu i radnym.
- Moja domena to ochrona zdrowia. Staram się, aby praca moja, Sejmiku Województwa Łódzkiego i Zarządu Województwa Łódzkiego dawała efekt. Nowa dyrektywa o świadczeniach usług transgranicznych, którą rząd polski zaczął implementować do prawa polskiego ma wiele elementów wymagających zmiany. A zmian tych mogą dokonać tylko europosłowie. Chciałbym dobrze przyjrzeć się procesowi zmierzającemu do komercjalizacji placówek zdrowia, która może przynieść bardzo złe efekty - mówił na antenie Strefy FM Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, kandydat do Europarlamentu z listy PSL.
Poznaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Na listach najważniejszych ugrupowań z Łódzkiego znajdują się także osoby z b. województwa piotrkowskiego oraz piastujące wysokie funkcje w strukturach wojewódzkich. Wybory odbędą się 25 maja.
Dziesięciu kandydatów Platformy Obywatelskiej powalczy w naszym województwie o mandat w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Kłopoty z paliwem w miejskich autobusach w Radomsku. Kilka z nich w mróz stanęło na trasach.
Co się stanie, kiedy skończy się węgiel brunatny? Czy za 30 lat Bełchatów nadal pozostanie paliwowo-energetyczną stolicą kraju?