Wzrosną stawki za opłaty targowe w Piotrkowie Trybunalskim. Czym urzędnicy uzasadniają podwyżkę? Tym, że stawki nie były regulowane od 2008, a niektóre od 2005 roku. Poza tym wzrosły koszty mediów (woda, ścieki, prąd), koszty ochrony i dozorowania obiektów (wzrost płacy minimalnej), a także koszty utrzymania czystości i porządku terenu. Decyzję w tej sprawie podjęli radni podczas sesji 27 listopada – 17 głosowało za zmianą stawek, 5 było przeciwnych, 1 wstrzymał się od głosu.
Prawie 1,3 mln zł. - tyle wynosi zadłużenie mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego z tytułu dzierżawy, czynszów, opłat rocznych za użytkowanie wieczyste, usług geodezyjnych czy mediów. Oprócz tego urzędnicy piotrkowskiego magistratu wpisują do Krajowego Rejestru Dłużników również dłużników alimentacyjnych, rekordzista jest winien już ok. 200 tysięcy złotych.
Płacili ok. 75 tysięcy rocznie, teraz... 10 razy tyle. Chodzi o sumy, które miasto Piotrków Trybunalski przekazuje Wodom Polskim za tzw. usługi wodne. - Co moglibyśmy zrobić za te pieniądze? To tyle, co średni koszt utrzymania jednego przedszkola przez 7 miesięcy – mówi przedstawiciel piotrkowskiego magistratu.
Od lipca 2019 zapłacimy więcej za wodę i ścieki. Wzrost cen jest zgodny z przyjętą 3-letnią taryfą. Podwyżka mogła być jednak dużo większa, gdyby cena prądu wzrosła o blisko 60%.
Ponad 374 tysiące zł – tyle wynoszą zaległości piotrkowian w opłatach za odbiór odpadów komunalnych.
Istne tłumy pojawiły się we wtorek w budynku piotrkowskiego Urzędu Skarbowego, gdzie mieszczą się m.in. biura ARiMR. Ma to związek z ostateczną datą składania papierowych wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników, u których w stosunku do zeszłego roku nie zaszły żadne zmiany w uprawach, a ta przypada na 14 marca.
Turyści wypoczywający na terenie ośrodków wczasowych na terenie gminy Sulejów mają zastrzeżenia do umowy na odbiór odpadów. Została podpisana na rok, a odpady są odbierane nawet w listopadzie i grudniu, czyli wtedy, gdy w ośrodkach nikogo nie ma.
Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w publicznych przedszkolach prowadzonych przez miasto było powodem zwołania na wniosek prezydenta miasta nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.
W poniedziałek o godz. 8.00 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa.
Od stycznia wchodzą w życie nie tylko zmiany w strefie płatnego parkowania, ale również w gospodarce odpadami. Niestety będziemy płacić więcej za wywóz śmieci.