Rada Miasta Piotrkowa nie zgodziła się na proponowane przez prezydenta wyższe stawki opłat za wodę i ścieki. Za projektem uchwały głosowali tylko radni Prawicy Razem.
Około 180 osób zatrudnionych będzie w nowej spółce Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja. Będą to dotychczasowi pracownicy MZGK - podkreśla prezes tej firmy Andrzej Pol.
Nie trzeba będzie już przychodzić do urzędu - wystarczy komputer i dostęp do Internetu, a firma zostanie zarejestrowana. Od poniedziałku Urząd Miasta uruchamia nową usługę dla piotrkowskich przedsiębiorców.
Wystawę prac absolwentów Wydziału Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie będzie można oglądać już od dzisiaj w siedzibie piotrkowskiego Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5.
Woda zdrożeje o 8%, z kolei ścieki o 13%. Podwyżką opłat zajmowali się wczoraj na wspólnym posiedzeniu członkowie Komisji Budżetu oraz Polityki Gospodarczej Rady Miasta.
Z pierwszym stycznia wyższe podatki Jest to możliwe. Projekt uchwały zakładający kilkuprocentowy wzrost stawek podatków od nieruchomości i transportu będzie jednym z punktów obrad najbliższej sesji Rady Miasta.
- Wzrost cen za wodę i ścieki nie jest związany ani z rozpoczętą już modernizacją oczyszczalni ścieków, ani z powołaniem nowej spółki komunalnej Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja - zapewniał radnych na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej wiceprezydent Adam Karzewnik.
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.
W przyszłym roku zapłacimy więcej za wodę. Taką informację przekazał dziś na antenie Strefy FM prezydent Krzysztof Chojniak.
Od kilku dni mieszkańcy Woli Malowanej w powiecie radomszczańskim nie mają wody.