Advertisement

Artykuły do tagu: Ochotnicza

Strażacy z Gorzkowic mają nowy sztandar
Obchody Gminnego Dnia Strażaka połączone z nadaniem nowego sztandaru jednostce OSP Gorzkowice odbyła się w sobotnie popołudnie na placu przed tamtejszą strażnicą.
Druhowie z Woli Krzysztoporskiej podsumowali rok
W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze strażaków z KSRG OSP Wola Krzysztoporska. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku, a także wręczenia nagród i odznaczeń.
21.02.2022 08:00
Nowe plany w Tychowie
Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychowie przechodzi systematyczną metamorfozę . Niedawno zakończył się remont sanitariatów, a w planach jest już kolejny etap remontu.
Nowe auta dla OSP z gminy Rozprza
Dwie jednostki OSP z gminy Rozprza wzbogaciły się o nowe samochody, które będą wykorzystywane do akcji ratunkowych. Auta zakupione przez Urząd Gminy trafiły do OSP w Łazach Dużych oraz OSP z Rajska Małego.
Ogrodzenie OSP w Zaborowie
W Zaborowie w gminie Grabica wybudowano ogrodzenie placu przy budynku OSP. To miejsce zmieniło swoją oblicze dzięki dotacji w ramach projektu "Sołectwo na plus" oraz ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności.
Dary dla Domu Dziecka w Piotrkowie
Dwa laptopy z akcesoriami, artykuły higieniczne, kosmetyczne i biurowe, maskotki i słodycze - to dary druhów z OSP Kiełczówka dla Domu Dziecka w Piotrkowie. W rolę Świętego Mikołaja strażacy-ochotnicy wcielili się w wigilię.
Nowe władze Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy
W sobotę (13.11) w Mierzynie odbył się odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rozprzy. W jego trakcie podsumowano minioną kadencję i wybrano nowe władze.
Pożar budynku gospodarczego we Włodzimierzowie
W poniedziałkowy wieczór we Włodzimierzowie doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejsce zadysponowano zastępy straży z Piotrkowa, Przygłowa i Sulejowa, ale niestety budynek spłonął niemal doszczętnie.
Nowy wóz dla OSP w Czarnocinie
W Woli Kutowej, w nowo wyremontowanym budynku OSP, odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Czarnocinie. Uczestniczyli w nim delegaci ze wszystkich 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.
Likwidacja czy poprawa funkcjonowania? Projekt ustawy o OSP już w fazie konsultacji
Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej, którego treść została przekazana niedawno opinii publicznej, budzi kontrowersje. Nie wszyscy są zwolennikami zmian jakie miałyby w jej myśl nastąpić, ale są i tacy, którzy uważają, że zawarte propozycje są korzystne. Wśród zarzutów, pojawiają się m.in. obawy o to, czy niektóre jednostki, przez wprowadzenie nowego dokumentu, nie będą musiały zakończyć swojej działalności.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat