Będzie szybciej i bezpieczniej, a każdy mieszkaniec jednym telefonem będzie mógł sprawdzić, gdzie znajduje się wysłana paczka. Oddział Rejonowy Poczty Polskiej w Piotrkowie zamierza w kwietniu wprowadzić elektroniczny system monitoringu paczek.
Pięć osób poszkodowanych w pożarze kamienicy przy ul. Wojska Polskiego otrzymało pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Każdy dostał po 500 zł.
Trzy rodziny, ewakuowane tydzień temu z palącej się kamienicy, tymczasowe schronienie znalazły w hotelu Piocel, a samotna piotrkowianka w domu swoich dzieci. Na koszt miasta otrzymują także obiady w Domu Pomocy Społecznej, a jednej osobie gmina zakupiła również lekarstwa.
To miała być prosta i szybka przesyłka. Małgorzata Zielonka z Piotrkowa kilkakrotnie upewniała się u pań w okienku pocztowym, że list polecony, który wysyłała właśnie priorytetem do syna, dojdzie na czas. Był 11 lutego, a list do Łodzi miał dojść następnego dnia, a ostatecznie - i najpóźniej - w piątek, 13 lutego, przed południem. Termin był bardzo ważny, bo przesyłane w liście orzeczenie o niepełnosprawności studiujący syn Zielonków miał do 15 lutego przedłożyć w PFRON w Łodzi, by dostać dofinansowanie na naukę.
Budowa trzech nowych sygnalizacji świetlnych, oraz wykonanie pasów włączeniowych i wyłączeniowych to główne zadania jakie zrealizuje inwestor w ramach zmiany organizacji ruchu w pobliżu budowanej galerii Focus w Piotrkowie.
- Mimo że to dopiero luty, to myślimy już o sezonie letnim nad naszym zbiornikiem wodnym - mówi wójt gminy Czarnocin Leon Fortak. Gmina poszukuje obecnie inwestora, który chciałby zająć się organizacją bazy noclegowej oraz gastronomią.
Dzięki szybkiej, bezinteresownej pomocy ludzie poszkodowani podczas sierpniowej nawałnicy mogli szybko wrócić do normalnego życia. Dziś w Gorzkowicach odbyło się niecodzienne wydarzenie pod hasłem "Siła Wielkich Serc", w czasie którego wszystkim samorządom i instytucjom podziękowali za pomoc: wójt Gorzkowic Alojzy Włodarczyk, starosta piotrkowski Stanisław Cubała oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.
Pokazy filmów, zdjęć, konferencje – to tylko kilka spośród wielu inicjatyw piotrkowskiego Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego w Piotrkowie w ramach obchodów tysiąclecia Litwy. I chociaż wydawałoby się, że stąd na Litwę daleko, to wspólne korzenie dają o sobie znać. Obok Warszawy, Torunia, Wrocławia nasze miasto włączyło się w obchody tysiąclecia Litwy.
W Krakowie rozpoczął się proces tak zwanego gangu zabójców. Na ławie oskarżonych, oddzieleni pancernymi szybami, zasiedli trzej bandyci: 48-letni Tadeusz G., 38-letni Jacek P. i 30-letni Wojciech W.. Prokuratura oskarża ich o zastrzelenie pięciu osób i usiłowanie zabójstwa dwóch kolejnych. Ofiary gangu to właściciele i pracownicy kantorów.
Piotrkowska oczyszczalnia ścieków będzie mogła funkcjonować przez kolejne 4 lata. Urząd Marszałkowski w Łodzi wydał gminie pozwolenie wodnoprawne.
Dalszy rozwój bazy sportowej oraz rozbudowa kanalizacji to najważniejsze zadania na 2009 rok w gminie Czarnocin. Wójt gminy Leon Fortak ma nadzieję, że wszystkie plany uda się w tym roku zrealizować. Najpierw radni muszą jednak przyjąć projekt budżetu gminy.