To ostatnie dni, kiedy można zagłosować na projekty zgłoszone do wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2025 r. Mieszkańcy mają do wydania 8 mln zł. Na wybrane projekty można głosować do 28 czerwca.
Minął dokładnie rok od kiedy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przejął realizację świadczeń medycznych, z których prowadzenia zrezygnował powiat piotrkowski, w celu ich zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatów ościennych. Z tej okazji w czwartek przed budynkiem szpitala zorganizowano konferencję prasową.
Oddział kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozszerzył swoją działalność. Od kilku miesięcy funkcjonują tu nowocześnie wyposażone pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii, a nad sercami pacjentów czuwają najlepsi specjaliści kardiologii interwencyjnej. To oznacza, że mieszkańcy tej części Łódzkiego mają zapewnioną ciągłą i kompleksową opiekę świadczoną w ramach jednej placówki. Nowe pracownie odwiedził Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który rozmawiał też z kadrą o poszerzonej ofercie szpitala.
- Dzięki tej inwestycji ponad pięćset hektarów użytków rolnych będzie zasilane w wodę. To modelowy, pierwszy w kraju przykład na to, jak w przyszłości będziemy chcieli rozwiązać problem suszy w całej Polsce – zachwycał się planami budowy zbiornika Okoń w gminie Galewice wiceminister Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
Transformacja energetyczna, to temat, który powraca - także w naszym regionie - niczym bumerang, z całkiem dużą częstotliwością. Samorządy z naszego regionu mogą współtworzyć ten proces. Na ten cel można zresztą pozyskać pieniądze. Pewne zainteresowanie tematem jest, choć władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego chcą, by było większe.
Piknikowo i sportowo mógł bawić się każdy, kto w niedzielę (25.06.2023) odwiedził sulejowskie Podklasztorze. Były atrakcje dla najmłodszych, smaki od kół gospodyń wiejskich, zmagania zespołów OSP, a przede wszystkim koncerty. To w związku z imprezą zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, wpisującą się w cykl "Łódzkie Królewskie".
W dniach 12-14 czerwca zaplanowano odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2023. Wydarzenie tradycyjnie połączy panele dyskusyjne ze spotkaniami z praktykami biznesu.
"Łódzkie przyjazne seniorom" - w środę rozpoczął się nowy cykl spotkań dla seniorów organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. W najbliższym czasie podobne warsztaty odbędą się w kolejnych miastach województwa.
Chęć przejęcia świadczeń realizowanych aktualnie przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka zadeklarowali w środę (31.08.2022) przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Placówka miałaby stać się w myśl propozycji częścią szpitala wojewódzkiego. Starosta Piotr Wojtysiak poinformował, że jest zainteresowany podjęciem rozmów w tej sprawie.